Karta kredytowa dla studenta, a może kredyt preferencyjny?

Karta kredytowa dla studenta cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród żaków. Czy istnieje jednak alternatywa kredytowa dla młodych ludzi?

Karta kredytowa dla studenta, a może kredyt preferencyjny?
Karta kredytowa dla studenta jako alternatywne dofinansowanie

Przetrwanie na studiach to pierwszy krok w kierunku dorosłości. Studenci muszą nauczyć się racjonalizować wydatki i przychody, żeby nie popaść w długi jeszcze przed zarobieniem pierwszych pieniędzy. Okres studiów to dla wielu także czas wyjazdów, zagranicznych wymian typu program Erasmus czy praktyk zagranicznych. Wielu młodych ludzi decyduje się także na wakacyjny wyjazd w celu zarobienia pieniędzy na cały rok.

 

Karta kredytowa dla studenta

 

Karta kredytowa dla studenta może być doskonałym kołem ratunkowym w przypadku chwilowych niedoborów gotówkowych. Banki posiadają w swoich ofertach karty przeznaczone jedynie dla żaków, które generalnie:

 

  • wolne od kosztów lub wiążą z niewielkimi opłatami
  • posiadają bezpłatny kredyt, przykładowo do 52 dni, który pomaga uniknąć rosnących odsetek
  • ułatwiają dokonywanie zakupów przez internet
  • mają limit rozsądnej wysokości, który nie będzie trudny do spłaty

 

Tańsza alternatywa?

 

Innym rozwiązaniem na zdobycie dodatkowego źródła dochodów jest preferencyjny kredyt studencki. Jest on przyznawany na okres studiów i wypłacany w miesięcznych transzach w wysokości 600 złotych. Jego zaletą jest niskie oprocentowanie i spłata, którą student rozpoczyna dopiero 2 lata po ukończeniu studiów. 

 

Każdy z produktów bankowych posiada swoje plusy oraz minusy i może okazać się przydatny w wielu różnych sytuacjach. Może najlepsza byłaby karta kredytowa dla studenta i preferencyjny kredyt, czyli obie opcje na raz?

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie