Karta kredytowa dla studenta - jak z niej korzystać, aby nie tracić?

Karta kredytowa dla studenta może mieć wiele zalet, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni produkt i zdecydujemy się na współpracę z odpowiednim bankiem.

Karta kredytowa dla studenta - jak z niej korzystać, aby nie tracić?
Niełatwe życie studenta!

Karta kredytowa dla studenta jest jedyną opcją kredytu, którą może otrzymać od banku niepracujący student. Jest to produkt szczególnie interesujący, gdyż poza stałym dostępem do niewielkiego kredytu, student będzie miał możliwość dokonywania zakupów przez internet. Jest to ważne ze względu na informatyzację zakupów i rosnące promocje związane z zakupami przez internet.

 

Ponadto, w czasach globalizacji, Europa stoi otworem przed młodymi ludzmi, a czasem nawet za grosze można wybrać się do innego zakątka naszego kontynentu. Z tego względu studenci obecnie bardzo często podróżują, a jak wiadomo bilety lotnicze zdobędziemy przez internet jedynie płacąc kartą kredytową.

 

Jak zatem wybrać i korzystać z karty kredytowej i nie stracić?

 

Obecnie na rynku najbardziej znane oferty kart dla studentów to:

 

  • karta kredytowa Student w banku PKO BP,
  • Visa Student w Kredyt Banku,
  • Karta BZWBK <30 w banku BZ WBK,
  • Pomarańczowa karta kredytowa w ING,
  • Vista euro <26 w mBanku.

 

Aby jednak karta kredytowa dla studenta przynosiła same korzyści, należy przekonać się, która z dostępnych opcji jest najlepsza. Obecnie na rynku jedną z najatrakcyjniejszych jest karta kredytowa dla studenta w banku  BZ WBK. Często studenci posiadają  darmowe konto w tym banku, dlatego wybór tej karty może okazać się najlepszy i jeśli ktoś posiada darmowy rachunek w WBK, to będzie mu łatwiej zdobyć kartę kredytową. 

 

Oferowana przez Bank karta kredytowa dla studenta posiada kilka ważnych cech, a umiejętne korzystanie z niej moze nam przynieść wiele korzyści. Po pierwsze BZ WBK oferuje darmowy kredyt w ramach karty do 54 dni. Aby otrzymać kartę, miesięczny przychód musi być wyższy niż 650 złotych, czy to wpływów od rodziców, stypendium, pracy, czy innych źródeł. 

 

Aby nie płacić za użytkowanie karty w pierwszym roku, będziemy musieli wykonać kilka kroków. Bank zwolni nas z opłaty, jeśli w ciągu trzech miesięcy od daty wydania decyzji przyznającej kartę, student dokona trzech płatności. Student wraz z kartą otrzyma także rabaty na zakupy w ponad 300 sklepach internetowych. Dodatkowo karta kredytowa dla studenta będzie zawierała darmowe ubezpieczenie na wypadek kradzieży karty oraz wybrania z niej gotówki przez osobę trzecią. Bank WBK posiada w swojej ofercie promocję do końca lipca bieżącego roku, w której wnioskując o kartę w podanym wyżej terminie, student otrzyma rabat 10% na kupno ubezpieczenia na podróż. 

 

Ważnym aspektem, jeśli nie chcemy zastanawiać się nad terminami spłaty kredytu, jest możliwość  jego powiązania z naszym rachunkiem bankowym i ustalenia automatycznej spłaty. Jeśli tego nie dokonamy, może się zdarzyć, że zapomnimy o płatności, a bank naliczy nam wysokie odsetki.

 

Na rynku dostępnych jest wiele ofert. Aby karta kredytowa była najtańsza, najczęściej najlepszym rozwiązanim będzie udanie się do banku, w którym mamy już otwarty rachunek. Warto jednak poznać inne oferty, gdyż mogą być lepiej dopasowane do naszych potrzeb. Ważne jest jednak dokładne zapoznanie się z funkcjonalnością karty, aby korzystać z niej w najtańszy sposób.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie