Karta kredytowa - jak zrezygnować bez opłat?

Karta kredytowa - w jakim momencie najlepiej zrezygnować? Powodów rezygnacji może być kilka, dlatego warto dowiedzieć się czy poniesiemy koszty związane z naszą decyzją.

Karta kredytowa - jak zrezygnować bez opłat?
Karta kredytowa - kiedy zrezygnować?

Karta kredytowa to przydatne rozwiązanie płatnicze. Czasami jednak postanawiamy zmienić naszą decyzję. Na szczęście proces zrezygnowania z karty kredytowej jest dość prosty. Banki coraz częściej zauważają, że nie ma sensu na siłę trzymać klientów i utrudniać im ten proces, gdyż przez takie zachowanie klienci mogą także zrezygnować z innych usług banku.

 

Jak zrezygnować z karty kredytowej?

 

Przeważnie wystarczy telefon do banku lub tez wypełnienie wniosku przez Internet, procedura jest szybka i prosta. Chociaż niektóre banki wymagają formy pisemnej.

 

A jak zrezygnować z karty kredytowej bez opłat? No cóż takie rozwiązanie nie istnieje. Po pierwsze, żaden bank nie wymaga opłaty z tytułu rezygnacji z karty kredytowej, jest to niezgodne z prawem. Istnieją natomiast inne opłaty, które należy uiścić zanim pozbędziemy się naszego plastiku.

 

Obowiązki przed rezygnacją z karty kredytowej

 

Przede wszystkim musimy:

 

  • spłacić całość naszego zadłużenia na karcie kredytowej. Nie ma możliwości zrezygnowania z jej posiadania wraz z naliczonymi zobowiązaniami, ponieważ w takiej sytuacji bank nie zamknie rachunku Twojej karty kredytowej
  • sprawdzić czy nie mamy zaległości w uiszczeniu opłaty rocznej, której część oczywiście można w pewien sposób uniknąć, jeśli zrezygnujemy przed zakończeniem naszej umowy

 

Istnieją również opłaty, które zostały naliczone wcześniej, jak na przykład poprzednie opłaty roczne czy też opłata za wydanie karty kredytowej, które oczywiście nie zostaną zwrócone. 

 

Ponadto z karty kredytowej można zrezygnować w dowolnym czasie, nie jesteśmy ograniczenia żadnymi terminami.

 

Po rezygnacji z używania, karta kredytowa zostanie ona zastrzeżona. W większości banków wystarczy jej zniszczenie przez właściciela, inne mogą wymagać fizycznego zwrócenia karty bankowi.

 

Karta kredytowa jest bardzo przydatnym narzędziem, warto tak więc z niej korzystać, ale jeżeli istnieją bardziej atrakcyjne oferty na rynku, nie ma się nad czym zastanawiać, należy z jej używania zrezygnować i skorzystać z innych możliwości jakie dają banki.

 

Czytaj więcej:

Zgubiona karta kredytowa - co zrobić? »

Karta kredytowa - jak płacić i nie stracić? »

Karta debetowa a karta kredytowa »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie