ABC kart płatniczych MasterCard

Karty płatnicze MasterCard to jedne z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych w Polsce. Na jakie BEZCENNE korzyści możemy liczyć korzystając z MasterCard?

ABC kart płatniczych MasterCard
Poznaj zalety i usługi dostępne dzięki kartom MasterCard

MasterCard, założona przez zrzeszenie amerykańskich banków organizacja wydająca karty płatnicze, to jeden z największych światowych systemów elektronicznych rozwiązań płatniczych. Będąc jedną z najszerzej akceptowanych kart płatniczych, MasterCard zyskał grono użytkowników na całym świecie i stał się największym konkurentem kart Visa.

MasterCard oferuje nie tylko szybki i prosty dostęp do pieniędzy, ale również możliwość płatności zbliżeniowych, mobilnych, internetowych i szeroki wybór kart rozliczeniowych. 

Dlaczego warto wybrać kartę MasterCard?

 

Oferta produktowa

MasterCard ma w swojej ofercie karty przygotowane dla klientów indywidualnych i biznesowych.

  • Kredytowe karty MasterCard oferują wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy. Klienci mogą wybrać spośród pięciu rodzajów kart dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, czyli: Standard, Gold, Platinum, World, World Elite.
  • Karty debetowe umożliwiają klientom MasterCard korzystanie ze środków zgromadzonych na rachunkach osobistych, a najpopularniejsza karta Maestro akceptowana jest i obsługiwana w ponad 60 krajach.
  • Dzięki karcie Combo, łączącej cechy karty debetowej i kredytowej, klient sam może dokonać decyzji, z jakich środków chce skorzystać w danym momencie. Karty Combo posiadają jeden PIN i ułatwiają zarządzanie pieniędzmi.
  • Wcześniejsze zasilenie karty przedpłaconej daje możliwość korzystania ze środków na niej zgromadzonych, sprawiając, że jest ona świetnym wyborem podarunkowym lub wyposażeniem dla dziecka na czas letnich wyjazdów.
  • Firmy mogą skorzystać z szerokiej oferty MasterCard Business czy MasterCard Corporate, która udostępnia karty debetowe, kredytowe oraz przedpłacone, a także kartę Professional ułatwiającej zarządzanie kosztami firmowymi.
 

Szybciej i wygodniej

Dzięki wciąż uaktualnianej ofercie kart MasterCard, dostosowującej system płatniczy do najnowszych osiągnięć technologicznych, klienci mają możliwość dokonywania szybkich i wygodnych płatności zbliżeniowych dzięki systemowi PayPass, umożliwiających kilkusekundową transakcję polegającą na zbliżeniu karty do terminala bez konieczności podawania PINu.

Obsługa karty przez urządzenia przenośne, takie jak telefony komórkowe czy tablety, pozwala dokonywać bezpiecznych transakcji bez konieczności posiadania przy sobie gotówki.

MasterCard Mobile umożliwia opłacenie biletów do kina, przejazdów środkami komunikacji miejskiej i publicznej, zakupów, kuponów czy zasilenia telefonu.  

Usługa "Płać i wypłacaj" pozwala na wypłacenie gotówki w kwocie do 300 zł w trakcie codziennych zakupów. Dostępna jest w licznych popularnych sklepach oraz sieciach działających na terenie całej Polski, takich jak: Alma, Żabka, Carrefour, Orlen, Media Markt czy Lukoil.

MasterPass to jeden z najnowszych dodatków do oferty usługowej MasterCard, który umożliwia bezpieczne i wygodne płatności online. Aktywacja usługi wirtualnego portfela ogranicza konieczność podawania danych kart w trakcie dokonywania zakupów przez internet. Założenie konta pozwala na łatwe kupowanie również z wykorzystaniem urządzeń moblinych.

MasterCard dla klientów

  • MasterCard posiada Globalne Centrum Obsługi, które przygotowane jest na dostarczenie pomocy 24h na dobę związanej z płatnościami lub samą kartą. Wystarczy telefon na infolinię z dowolnego miejsca na świecie, aby uzyskać niezbędne informacje oraz poradę asystenta.
  • Na stronie internetowej MasterCard można również znaleźć przydatne narzędzie do wyszukiwania najbliższego bankomatu, które może okazać się pomocne w zagranicznych podróżach.
  • MasterCard posiada także program rabatowy Buy&Smile, który udostępnia użytkownikom kart atrakcyjne oferty ponad 150 partnerów. 
  • MasterCard Rewards pozwala natomiast na zbieranie punktów za płatności i wymianę na różnorodne prezenty czy korzyści. 
 

MasterCard dla partnerów

Nie zapominając o partnerach, MasterCard posiada specjalne oferty i korzyści dla punktów handlowo-usługowych, które pragną akceptować karty płatnicze. 

Instytucje finansowe, które chcą zostać wydawcami i tym samym partnerami MasterCard, mogą liczyć na wsparcie technologiczne i merytoryczne. MasterCard Advisors to doceniany na całym świecie organ doradczy, gwarantujący pomoc związaną nie tylko z licznymi aspektami płatności bezgotówkowych, ale również obsługą klientów czy rozwojem i działalnością instytucji partnerskich. 

W jakim banku?

Do wydawców kart MasterCard należą obecnie m.in. Alior Bank, Deutsche Bank PBC S.A., Citibank Handlowy, ING Bank Śląski, MultiBank, Inteligo, Getin Bank, BNP Paribas, Credit Agricole, EUROBANK, Bank BPH, Bank BGŻ czy PKO Bank Polski. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie