Kiedy nie bać się BIKu?

Jakie instytucje finansowe sprawdzają naszą historię kredytową? Czy BIK uniemożliwia nam otrzymanie pożyczki? Z artykułu dowiesz się kiedy BIK nam nie straszny.

Kiedy nie bać się BIKu?
W BIKu znajdują się nie tylko negatywne informacje

Jak informują nas ogłoszenia kredytowe, wystarczy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie kredytodawcy, aby doradca finansowy skontaktował się z Tobą w wybranym przez Ciebie momencie.

Potrzebujesz pieniędzy? Gotówka na dowolny cel, bez zaświadczeń dostępna jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy jedynie kilka danych czy dowód tożsamości. Błyskawiczne pożyczki wydawane są bez zaświadczenia o zarobkach, bez poręczycieli czy zabezpieczeń.

Jednak jak dostać pożyczkę bez BIK? Gdzie udzielane są błyskawiczne pożyczki? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniżej.

Jak dostać pożyczkę bez BIK?

Rynek finansowy rozwija się bez przerwy, oferowane kredyty czy pożyczki z dnia na dzień stają się coraz bardziej konkurejcyjne, lepsze jakościowo i dostępne na coraz łatwiejszych warunkach. Oferta pożyczek bez BIK, czyli bez weryfikacji Twojej historii kredytowej, dostępna jest niemal w każdej instytucji finansowej. Ale czy naprawdę?


Co to jest instytucja kredytowa czy parabankowa?

Terminy te pojawiają się ostatnio wszędzie. Zadajmy więc pytanie, czym takie instytucje są tak naprawdę.

Mówiąc w najprostszy sposób, są to firmy, które zajmują się udzielaniem pożyczek, najczęściej krótkoterminowych i na niewielkie kwoty, osobom w nagłej potrzebie finansowej. Źródło dochodu tych instytucji pochodzi z oprocentowania wliczonego w przekazywane klientom pieniądze.

Główną ideą firm pożyczkowych, jak również można je nazwać, jest udostępnienie pieniędzy kredytobiorcy w jak najkrótszym czasie, nie oznacza to jednak, iż nasze dane nie są weryfikowane Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Taka procedura co prawda mogłaby opóźnić wypłatę pożądanych środków, jednak jest konieczna. Firmy pożyczkowe coraz częściej posiadają jednak sprawdzone i szybkie sposoby kontaktu z BIKiem. Niektóre z firm udzielających takich właśnie pożyczek to OK Money, Vivus.pl, SMS 365 oraz Via SMS, a ich oferty możesz bezproblemowo porównać TUTAJ.

Czy kredyt lub pożyczkę bez BIK można otrzymać z banku?

Zdarza się, że niektóre banki posiadają ofertę kredytów czy pożyczek gotówkowych bez zaświadczeń czy skomplikowanych dokumentów, jednak z reguły dla swoich długoletnich klientów lub na nieco niższe kwoty.


Warto jednak dowiedzieć się czy nasz bank daje nam możliwość zaciągnięcia takiej pożyczki, musimy być klientem z tzw. dobrą historią, bez problemów w spłacaniu poprzednich zobowiązań. Stali klienci należący do tej grupy mogą liczyć na niższe oprocentowanie czy szereg innych udogodnień. Niestety, oferty bez BIK są bardzo rzadko spotykane. (Więcej o Biurach Informacji Gospodarczej znajdziesz w tym artykule)

Czy BIK to tylko złe informacje?

NIE. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi również dobre informacje o naszych zobowiązaniach finansowych.

Co to oznacza? 

Jeśli spłacamy nasz kredyt czy pożyczkę terminowo, dokonujemy nadpłat i nie mamy problemów z dotrzymaniem warunków zdefiniowanych w umowie, bank po otrzymaniu całkowitej kwoty kredytu spowrotem, wyśle do BIKu pozytywną ocenę naszej zdolności kredytowej. 

Taka informacja jest również dostępna dla innych kredytodawców i niejednokrotnie pomaga im w wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej po złożeniu przez nas wniosku o dofinansowanie.


Czytaj więcej:
Jak otrzymać chwilówkę - przykładowa rejestracja Vivus.pl »
Najtańszy kredyt gotówkowy w instytucji parabankowej »
Kredyt gotówkowy a współmałżonek »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie