Konto dla firmy - banki walczą o klientów

Konto dla firmy to niewątpliwie istotna kwestia dla przedsiębiorców. Banki próbują sprostać biznesowym potrzebom swoich klientów.

Konto dla firmy - banki walczą o klientów
Konto dla firmy - przedsiębiorcy poszukują korzystnych ofert

Przedsiębiorca jest bardzo wdzięcznym klientem dla banku, dlatego jeżeli chodzi o konto dla firmy, banki starają się zapewnić jak najlepsze warunki. Bo przedsiębiorca dokonuje wielu operacji finansowych i wcale nie jest zainteresowany częstymi zmianami konta.

 

Jakie zalety oferują banki potencjalnym klientom?

 

Poniżej przedstawiamy kilka udogodnień jakie mogą przekonać potencjalnego klienta do skorzytsania z oferty banku:

 

  • brak opłat za otwarcie konta,
  • brak opłat za prowadzenie rachunku
  • brak opłat za wydanie karty do konta,
  • brak opłat za użytkowanie karty do konta, często jeżeli nasze transakcje przekraczają konkretnie narzucone przez banki limity,
  • elastyczne linie kredytowe,
  • brak opłat za wypłaty z bankomatu, często na całym świecie,
  • bezpłatne przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego.

 

Ponadto istnieje wiele innych dogodności jakie oferują banki. Warto skorzystać z kalkulatorów kont dla firm, których jest w Internecie pod dostatkiem. Pomogą porównać wiele ofert i wybrać te najlepszą. Chcąc porównać konta firmowe musimy być zaznajomieni z następującymi informacjami: miesięczne wpływy na rachunek, liczbę przelewów zewnętrznych, miesięczny obrót kartą, średnie saldo miesięczne, liczbę przelewów do Urzędu Skarbowego i ZUSu oraz liczbę transakcji przy użyciu karty w ciągu miesiąca.

 

Jasnym jest, iż przedsiębiorcy są zainteresowani kontem firmowym, które generuje jak najniższe koszty, dlatego przyglądając się obecnym ofertom na rynku można zauważyć, że rzeczywiście banki starają się uatrakcyjnić swoje oferty.

 

Odpowiednio dobrane konto dla firmy ułatwi nie tylko życie nam, ale też innym ludziom i pozwoli uniknąć zbędnych kłopotów i nieporozumień związanych z pieniędzmi. Oczywiście dla każdego rodzaju firmy inny rodzaj konta będzie najbardziej opłacalny, ale podczas przeglądania ofert warto zwrócić uwagę na wymienione wcześniej parametry, bo konto dla firmy stanowi nieodłączny element prowadzenia działalności.

 

Znajdź odpowiednie konto dla swojej firmy »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie