Konto osobiste dla licealisty

Konto osobiste dla licealisty to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które może nauczyć nieco finansowej niezależności i zarządzania własnymi środkami.

Konto osobiste dla licealisty
Konto osobiste dla licealisty - na co zwrócić uwagę

Konto osobiste dla nastolatka posiada w swojej ofercie coraz więcej banków. Okazuje się, iż z kart debetowych oraz konta internetowego korzysta coraz więcej osób przed 18 rokiem życia. Jest to dość dobre rozwiązanie i pozwala nauczyć młode osoby kontrolowania oraz zarządzania swoimi pieniędzmi.

 

 

Dlaczego warto założyć konto młodzieżowe?

 

Konto osobiste dla osób młodych posiada bardzo wiele zalet i jest idealnie dopasowane do jego potrzeb. Poniżej przedstawiamy korzyści jakie przynosi założenie oraz korzystanie z takiego rozwiązania:

 

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie, co jest sprawą dość istotną dla osoby nie otrzymującej stałego wynagrodzenia,
  • 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez Internet, co także ułatwia zakupy jakich dokonują nastolatkowe (główne w Internecie),
  • 0 zł za wypłaty w PLN z bankomatów,
  • 0 zł za kartę debetową,
  • 0 zł za przelewy.

 

 

Jakie korzyści niesie konto osobiste dla młodych?

 

 

Ponadto wiele banków oferuje także:

 

  • zniżki w szkołach językowych całej Polski, 
  • atrakcyjne oferty zakupowe w najpopularniejszych sieciach handlowych.

 

Przyglądając się kosztom jakie ponosimy za otworzenia i utrzymanie konta osobistego, łatwo zauważyć, iż są zerowe. Dlatego też warto zastanowić się nad otwarciem takiego konta dla nastolatka. Pozwoli to kontrolować jego finanse, ale także nauczy w jaki sposób kontrolować swoje wydatki. Najważniejsze jest to, że konto osobiste zapewnia swoim użytkownikom natychmiastowy dostęp do funduszy.

 

Konto osobiste zapewni także poczucie bezpieczeństwa, którego potrzeba nastolatkom. Tym bardziej, iż coraz więcej osób młodych podróżuje, co z pewnością zostanie ułatwione poprzez posiadanie rachunku bankowego oraz karty debetowej.

 

Czytaj więcej:

Pożyczka dla studenta - ile potrzeba Ci na studenckie życie »

e-book - Jak otworzyć konto »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie