Korzyści bankowości internetowej

Posiadanie osobistego konta internetowego może przynieść wiele korzyści, które ułatwią nasze codzienne życie i pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Korzyści bankowości internetowej
Co daje nam internetowe konto w banku?

Dostęp do internetu to w ostatnich latach codzienność. Przyzwyczailiśmy się do załatwiania większość spraw nie wychodząc z domu, przez internet możemy zrobić zakupy, zarezerwować bilet na pociąg czy samolot, skontaktować się ze znajomymi, przeprowadzić rozmowę z partnerem biznesowym z innego miasta lub kraju czy po prostu sprawdzić bieżące wiadomości. Od jakiegoś czasu dzięki internetowi mamy również dostęp do naszych finansów. Ciężko znaleźć bank, który nie posiada usług bankowości internetowej. Sprawdźmy jakie korzyści możemy zyskać zakładając tzw. e-konto.

Zalety konta internetowego

1. Zacznijmy od wygody

Konto internetowe umożliwia nam załatwienie wszystkich finansowych spraw z domu, używając swojego osobistego komputera z dostępem do sieci. Bezproblemowo możemy zapłacić wszystkie rachunki bez stania w kolejkach, dokonać wszelkich koniecznych przelewów czy po prostu sprawdzić aktualne saldo. Dodatkowo, przy stałych comiesięcznych opłatach możemy skorzystać z polecenia przelewu i nie martwić się terminami spłat. Większość banków posiada również system powiadamiania klientów poprzez wiadomość email lub sms o każdej nowej wpłacie na konto. Wyjeżdżając na wakacje również nie musimy zastanawiać się nad dostępnymi środkami, ponieważ również bez problemu sprawdzimy jak dużo pieniędzy wydaliśmy, wliczając koszty walutowe.

2. Konto internetowe umożliwia też korzystanie z innych produktów bankowych, m.in. lokat, kredytów odnawialnych czy rachunków oszczędnościowych, wnioski wysyłane są bezpośrednio po zalogowaniu w systemie banku. 

3. Konto internetowe to również obniżone koszty.

Banki z reguły nie pobierają opłat za założenie czy prowadzenie takiego rachunku, nawet jeśli nie posiadamy stałych dochodów. Najczęściej nie płacimy również za przelewy czy wypłaty z bankomatów, karta debetowa jest natomiast wydawana każdemu klientowi za darmo. Jeśli pojawiają się opłaty za którąkolwiek z wymienionych operacji, są to niewielkie kwoty, których z pewnością nie odczujemy. Niskie koszty wiążą się przede wszystkim z elektroniczną obsługą klienta, która jest znacznie tańsza niż w oddziałach banku.

Bezpieczeństwo w internecie

Najważniejszą kwestią jest oczywiście bezpieczeństwo wykonywania wszystkich operacji, które jest na najwyższym poziomie. Każdy klient ma dostęp wyłącznie do swoich pieniędzy poprzez identyfikator i wybrane przez siebie hasło, wszystkie zmiany muszą być zatwierdzone przez użytkownika specjalnym kodem wygenerowanym indywidualnie dla posiadacza konta. 

Dodatkowo każdy bank posiada specjalne certyfikaty oraz systemy bezpieczeństwa przygotowane przez specjalistów, które spełniają międzynarodowe wymogi oraz są na bieżąco aktualizowane w celu nadążenia za zmianami technologicznymi.

Warto zatem zainteresować się założeniem konta internetowego, aby ułatwić sobie życie. Jeśli natomiast posiadasz już rachunek w banku, zapytaj w swoim banku czy możesz uzyskać do niego dostęp również ze swojego domu.

Sprawdź również:
Bankowość elektroniczna, czyli co daje Ci konto online »
Jak przenieść konto bankowe do innego banku? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie