RRSO 18,15%
sprawdź koszt kredytu

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 18,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8330 zł, całkowita kwota do zapłaty: 10 532,36 zł, oprocentowanie nominalne: 5%, całkowity koszt kredytu: 2202,36 zł (w tym opłata przygotowawcza: 1470,00 zł (15%), odsetki: 732,36 zł), 34 równe, miesięczne raty w wysokości 309,78 zł – przykład reprezentatywny. Pożyczkę po okazaniu wyciągu z ROR mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę (regularne wpływy za ostatnie 6 miesięcy) lub emeryturę (za 1 miesiąc). Pożyczka na deklarację o dochodach dotyczy wybranych źródeł uzyskiwania dochodu, np. umowy o pracę, emerytury i renty. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na 20.12.2016 r. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i www.aliorbank.pl

Zwiń

Kredyt a umowa zlecenie

O tym, czy bank zgodzi się udzielić kredytu w przypadku zatrudnionych na umowę zlecenie decydować będzie uzyskiwany dochód miesięczny oraz sytuacja finansowa zainteresowanego.

Kredyt a umowa zlecenie
Czy zatrudniony na umowę zlecenie ma szansę na kredyt?
  • kredyt a umowa zlecenie
  • umowa na czas nieokreślony
  • zdolność kredytowa

Każdy bank, zanim podejmie decyzję o przyznaniu nam określonej kwoty, zbada najpierw naszą zdolność kredytową, aby uzyskać pewność, że jesteśmy w stanie spłacać terminowo kolejne raty zadłużenia. Nie ulega wątpliwości, że największe szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt mają osoby zatrudnione na umowę na czas nieokreślony, których dochód jest systematyczny i regularnie zasila konto potencjalnego dłużnika banku. Coraz więcej z nas jest jednak zatrudnionych na umowę zlecenie. Czy mamy szansę otrzymać kredyt przy takim typie umowy?

 

Kredyt a umowa zlecenie

 

Chociaż umowa zlecenie nie daje bankowi gwarancji, że zarówno nasz dochód, jak i zatrudnienie będą miały charakter ciągły, a więc niwelujący ryzyko nagłego zaprzestania spłaty rat kredytu, taki charakter umowy nie pozbawia nas szans na otrzymanie zgody na pożyczenie od banku pieniędzy. 

 

W przypadku zatrudnienia na umowę zlecenie podstawą oceny naszej zdolności kredytowej stanie się dla banku: 

 

  • ostatnie złożone w urzędzie skarbowym roczne zeznanie podatkowe, na podstawie którego przeanalizowany zostanie nasz dochód i
  • kopia obowiązującej umowy, na podstawie której mamy prawo do otrzymywania wynagrodzenia.

 

Jeśli bank uzna nasz dochód za odpowiednio wysoki, by spełnić finansowe wymagania banku związane ze spłacaniem kredytu, według wszelkich przesłanek nie powinniśmy mieć problemu z uzyskaniem kredytu pomimo nieposiadania umowy na czas nieokreślony.

 

Zmienne dochody

 

Zatrudnieni na umowę zlecenie często pracują sezonowo, co oznacza, iż ich dochód uzależniony jest od wielu zewnętrznych czynników. Często z roku na rok zmienia się ich sytuacja finansowa, jeśli np. udało im się zwiększyć swoje kwalifikacje lub zdobyli nowych klientów

 

Jeśli sytuacja kredytobiorcy w ciągu ostatnich kilku miesięcy była ustabilizowana oraz lepsza niż w ostatnim roku podatkowym, warto poinformować o tym doradcę w banku i przedstawić odpowiednie zaświadczenia dokumentujące nasz budżet. Często wraz z rozliczeniem można przedstawić wyciąg z rachunku z ostatnich miesięcy, który lepiej obrazowuje aktualną sytuację finansową.

 

Jeśli więc naprawdę zależy ci na uzyskaniu kredytu, a nie jesteś zatrudniony na umowę zlecenie, nadal zachowujesz szansę na jego otrzymanie. Założenia każdego z banków co do wysokości zarobków koniecznych do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt mogą być bardzo różne w zależności od placówki.

 

Sprawdź również:

Jak poprawić swoją zdolność kredytową? »

Kredyt dla bezrobotnych, czyli jakie dochody akceptują banki »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie