Kredyt dla firm na oświadczenie - co to takiego oświadczenie?

Kredyt dla firm na oświadczenie, co to właściwie oznacza? Czy taki kredyt może otrzymać każdy przedsiębiorca?

Kredyt dla firm na oświadczenie - co to takiego oświadczenie?
Kredyt dla firm na oświadczenie - jak to działa?

Kredyt dla firm na oświadczenie jest poszukiwanym produktem bankowym, ponieważ wielu z przedsiębiorców kojarzy się z uproszczonymi formalnościami, co oznacza mniej biurokracji i szybsze otrzymanie potrzebnych środków

 

O co się rozchodzi z tym oświadczeniem i kredytem dla firm? 

 

Oświadczenie to tak naprawdę potwierdzenie zgodności dostarczonych dokumentów. Najczęściej wymaganym oświadczeniem jest informacja o przychodach oraz kosztach jakie osiąga przedsiębiorstwo, przeważnie za ostatnie pół roku, ale ten okres zależy to od konkretnych ofert bankowych.

 

Dlaczego należy przedstawić w banku oświadczenie? Otóż bank musi mieć dowód, iż przedsiębiorstwo osiąga dochody zawarte we wniosku. Wówczas ma podstawę aby przyznać kredyt dla firm, unikając ryzyka niespłacenia zaciągniętego zobowiązania

 

Kredyt dla firm na oświadczenie - wymagane dokumenty

 

Inne dokumenty o jakie upomina się często bank to dokumenty rejestracyjne firmy, takie jak:

 

  • Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego
  • Numer Identyfikacji Podatkowej 
  • Regon 

 

Zaznaczmy jednak, iż wymagane dokumenty zależą od typu przedsiębiorstwa jakie ubiega się o kredyt dla firm, nieco inne są zasady dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, inne dla spółki akcyjne, a jeszcze inne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Zależy to od tego jakie dokumenty wymagane są do rozpoczęcia działalności. Również wymagane zabezpieczenia różnią się w zależności od wysokości kredytu i rodzaju firmy.

 

Ponadto wymaga się często dowodu osobistego właściciela i rzadziej drugiego dokumentu potwierdzającego tożsamość. 

 

Banki wymagają czasem zaświadczeń z Zakładu Ubezpieczeń społecznych oraz Urzędu Skarbowego, w celu potwierdzenia, iż dane przedsiębiorstwo płaci składki społeczne. Warto jednak wspomnieć, iż na rynku pojawia się coraz więcej instytucji parabankowych, które przyznają kredyt dla firm bez tych zaświadczeń. Oczywiście wiąże się to z wyższym oprocentowaniem.

 

Kredyt dla firm jest dobrym rozwiązaniem na finansowanie bieżącej działalności, banki chętnie przyznają te kredyty, jednak tylko wówczas, gdy mają pewność, iż przedsiębiorstwo ma klarowną sytuację finansową. O takim kredycie mogą niestety zapomnieć firmy borykające się ze swoimi finansami. Takie firmy mogą spróbować znaleźć inny sposób na pomoc w utrzymaniu płynności finansowej.

 

Czytaj więcej:

Uproszczone procedury, czyli kredyt dla firm na oświadczenie »

Wydatki pod kontrolą, czyli jak wybrać kredyt dla firmy »

Jak wybrać dobry kredyt dla firm dla Twojego przedsiębiorstwa? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie