Kredyt dla firm na start - zabezpieczenia

Banki wymagają od swoich klientów coraz więcej formalności przy udzielaniu pożyczek. Czy kredyt dla firm na start bez zabezpieczeń istnieje na rynku w ofercie banków?

Kredyt dla firm na start - zabezpieczenia
Jakich zabezpieczeń wymaga kredyt dla firm?

Wiele osób rozpoczynających własny biznes udaje się do banków po kredyt dla firm na start, lecz początkujący przedsiębiorcy nie posiadają często zabezpieczeń. W tym wypadku otrzymanie finansowania z banku nie będzie łatwe.

 

Generalnie w niewielu instytucjach finansowych przedsiębiorstwo rozpoczynające działalność gospodarczą będzie mogło liczyć na kredyt. Większość banków wymaga od swoich klientów minimalnego okresu działania na rynku przed wystąpieniem o kredyt.

 

Gdzie po kredyt dla firm na start bez zabezpieczeń?

 

IDEA BANK

 

Kredyt na start dla firm bez zabezpieczeń posiada w swojej ofercie Idea Bank.

 

Jest to kredyt przeznaczony dla zupełnie nowych przedsiębiorstw, a więc firmy bez stażu mogą wystąpić z wnioskiem o kredyt nawet do 350 tysięcy złotych. Ponadto, bank oferuje kredyt nawet do 10 lat kredytowania. Dodatkową promocją w ofercie jest darmowy roczny ZUS dla przedsiębiorcy.

 

Jednakże bank będzie wymagał od przedsiębiorcy odpowiedniego zabezpieczenia, a jedynie kredyt dla firm na start do 20 tysięcy złotych może zostać przyznany bez zastawu.

 

ING BANK ŚLĄSKI

 

Jeśli chodzi o oferty innych banków, to przykładowo w banku ING przedsiębiorca może liczyć na kredyt nawet do 200 tysięcy złotych bez zabezpieczeń.

 

Jest to niewątpliwie atrakcyjna oferta, jednakże kredyt ten nie zostanie przyznany nowo powstającemu przedsiębiorstwu. Bank będzie wymagał minimalnego okresu 6 miesięcy działania na rynku. Jeśli dany przedsiębiorca nie posiada zabezpieczenia, jego firma będzie musiała działać przynajmniej 12 miesięcy na rynku. 

 

Gwarancja de minimis a kredyt dla firm

 

Innym rozwiązaniem dla przedsiębiorców może być gwarancja de minimis. Jest to rodzaj zabezpieczenia, z którego mogą skorzystać:

 

  • mikro-, 
  • mali-,
  • średni przedsiębiorcy 

 

nie posiadający innego zabezpieczenia i chcący wystąpić o kredyt. Nie jest to jednak kredyt dla firm na start, a rodzaj kredytu obrotowego, jednakże przedsiębiorca nie posiadający żadnego zabezpieczenia będzie mógł o niego wystąpić

 

Jeśli nowo powstająca firma chce uzyskać kredyt bez zabezpieczeń, prawdopodobnie będzie musiała zrezygnować z typowego kredytu, a finansowania szukać w innych instytucjach, np. skorzystać z dotacji unijnych, dotacji z urzędu miasta czy partnerstw.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie