Kredyt dla firm z gwarancją de minimis

Kredyt dla firm z gwarancją miał stanowić ratunek dla przedsiębiorstw nie mogących otrzymać kredytu. Czy jednak de minimis spełniło swoją pierwotnie zakładaną role? 

Kredyt dla firm z gwarancją de minimis
W jakim banku dostaniemy najlepszy kredyt dla firm?

Kredyt dla firm z gwarancją otrzymamy w wielu bankach, jednakże warto przeanalizować oferty, aby przekonać się, która z nich jest najkorzystniejsza. Generalnie przy tego typu kredycie będziemy musieli otworzyć także konto w wybranym banku, dlatego jedną z kwestii, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze banku powinien być koszt prowadzenia konta. Banki, którym warto się przyjrzeć poszukując kredytu, posiadające darmowe konto to:

 

  • BOŚ bank,
  • Deutsche Bank,
  • Getin Bank,
  • Idea Bank,
  • Millenium Bank.

 

W banku BZWBK nie będzie obowiązywało otworzenia rachunku, co może być korzystne dla klientów nie zamierzających otwierać osobnego konta.

 

Każdy z przedsiębiorców otrzyma inną ofertę kredytową, gdyż prowizja, oprocentowanie i inne warunki będą zależały od wielu czynników i indywidualnej kalkulacji. Szczególnie w Deutsche Banku, Banku BZ WBK, Raiffeisen Banku i Banku BGŻ każde oprocentowanie będzie ustalane indywidualnie.

 

Generalnie w Getin Banku możemy otrzymać ciekawą ofertę z prowizją 0,5/1% dla kredytu 50 tysięcy złotych, przy firmie działającej na rynku od trzech lat i z rocznymi przychodami około 120 tysięcy złotych. Kredyt dla firm w Getin Bnak z gwarancją de minimis w tym przypadku będzie oprocentowany na poziomie 5,25%-6%.

 

Płatne konto, ale korzystny kredyt


Mimo płatnego konta (28 złotych miesięcznie), korzystny kredyt dla firm z gwarancją dostaniemy w Banku PKO BP. Dla naszej modelowej firmy będzie to kredyt z prowizją 2% i oprocentowaniem od 5,60%.

 

Kredyt nie dla wszystkich


Kredyt dla firm z gwarancją de minimis miał na celu pomóc mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom nie posiadającym wystarczającego stażu czy zdolności kredytowej. Jednakże w rzeczywistości gwarancja BGK nie zapewni kredytu wszystkim firmom. Jedynie cztery banki udostępnią gotówkę przedsiębiorcom bez stażu, tj. Idea Bank, Bank PKO BP, bank ING oraz Bank Polskiej Spółdzielczości

 

Czytaj więcej:

Wydatki pod kontrolą, czyli jak wybrać kredyt dla firm »

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie