Kredyt dla studenta jedynym sposobem na przetrwanie na studiach?

Zapewne większość z nas podczas studiów nieraz znajdowała się w kryzysowej sytuacji finansowej. Czy kredyt dla studenta był jednak rozwiązaniem problemów gotówkowych, czy może przeciętny żak radzi sobie inaczej?

Kredyt dla studenta jedynym sposobem na przetrwanie na studiach?
Niełatwe jest finansowe życie studenta

Zapewne najłatwiejszym rozwiązaniem byłoby planowanie co miesiąc wydatków przez studenta, jednak wiadomo, że życie przeciętnego żaka jest dosyć nieprzewidywalne, gdyż nie można zaplanować przykładowo każdego wyjścia z kolegami ze studiów. Najczęściej takie niespodziewane wypady kończą się problemamy z płynnoscią finansową. Może jednak kredyt dla studenta byłby w tym przypadku dobrym wyjściem, o którym warto pomyśleć już na początku studiów.

 

Opcja 1 - Kredyt Preferencyjny

 

Preferencyjny kredyt dla studenta jest formą pożyczki na niski procent. Student będzie musiał pokryć tylko część oprocentowania, a pozostałą część pokryje Budżet Państwa. Dodatkowym plusem jest to, że kredyt dla studenta będzie spłacany dopiero dwa lata po zakończeniu studiów. Ponadto, co miesiąc student otrzyma 600 złotych z kredytu na konto. Będzie mógł w ten sposób kontrolować wydatki, co jest niewątpliwie lepszym rozwiązaniem niż otrzymanie w jednej transzy całego kredytu rocznego. Kredyt studencki może być wypłacany maksymalnie przez 6 lat i jest kierowany do wszystkich studentów, niezależnie od trybu studiów i rodzaju uczelni. 

 

Opcja 2 - Za kredyt podziękuję

 

Nie każdy chce jednak już na początku dorosłości, jeszcze przed zarobieniem pierwszych pieniędzy, wchodzić w zobowiązania jakim jest kredyt dla studenta. Oczywiście część studentów otrzyma całkowite pokrycie wydatków na studia od rodziców, przez co nie będą musieli się więcej martwić o gotówkę podczas okresu nauki. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Poza kredytem student może także w wolnym czasie sam zarobić na część wydatków. Możemy znaleźć wiele ofert pracy dla studentów, czy to na pół etatu, czy to pracę w weekendy. Oczywiście istnieją studia, na których będzie nam trudno mieć czas na dodatkową pracę, lecz przy odrobinie samozaparcia i organizacji niejeden student mógłby podjąć dodatkową pracę.

 

Najlepsi studenci mogą także liczyć na stypenium naukowe. Część studentów cały swój wolny czas poświęca na naukę, aby zdobyć stypenium i pokryć część wydatków. Jedynym minusem jest fakt, że student jeśli otrzyma stypenium, stanie się to dopiero w drugim roku studiów i wiadomo, że czasem egzamin może nie pójść zgodnie z planem.

 

Istnieje wiele sposobów na rozwiązanie problemów gotówkowych przeciętnego studenta. Czy to kredyt dla studenta, dodatkowa praca, a może stypenium, każda z możliwości ma swoje plusy i minusy, jednak najważniejsze, że nie brakuje sposobów na kłopoty finansowe żaków i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie