3 mity o kredycie gotówkowym

Kredyt gotówkowy to popularny produkt bankowy. Nie wszystko jednak, co o nim wiemy, jest prawdą.

3 mity o kredycie gotówkowym
Co powinieneś wiedzieć o kredycie na dowolny cel?

Kredyt gotówkowy to sprawdzony sposób na szybkie pozyskanie dodatkowych pieniędzy na dowolny cel. Wzrost popularności tego produktu bankowego sprawił, że drogę do świadomości konsumentów zaczęło sobie torować wiele nieprawdziwych informacji na jego temat, powielanych na popularnych forach internetowych i przekazywanych z ust do ust przez nie do końca zaznajomionych z tematem. 

Które z informacji nie są prawdziwe, czyli 3 mity o kredycie gotówkowym.

Odrzucony wniosek o kredyt gotówkowy

Jeśli bank odrzucił mój wniosek o kredyt gotówkowy, nie mam szans uzyskać go w innej placówce.

MIT!

Każdy bank stosuje inne kryteria oceny zdolności kredytowej klienta. Dla jednego podstawą będą wysokie dochody, dla innego historia kredytowania w BIK. 

To, iż bank uzna, że zarabiamy za mało lub nie posiadamy odpowiednich zabezpieczeń, by otrzymać kredyt gotówkowy, nie oznacza, że nie mamy szans ubiegać się o dofinansowanie z innej instytucji, w oczach której nasze miesięczne dochody będą gwarantem terminowej spłaty zadłużenia.  

Warto oczywiście najpierw podjąć starania o kredyt gotówkowy w banku, w którym posiadamy konto osobiste czy lokatę, daje nam to bowiem, jako lojalnym klientom, prawo wywalczenia lepszych warunków kredytowania – np. niższego oprocentowania. Niepowodzenie jednak nie powinno nas zrażać.

Historia kredytowa klienta

Nie jest możliwe otrzymanie kredytu gotówkowego w przypadku, gdy nie posiadam historii kredytowej w BIK lub gdy jest ona bardzo słaba.

MIT!

Kredyt gotówkowy to produkt na tyle uniwersalny, że wielu bankom wystarczy zaświadczenie o naszych dochodach lub informacja o dodatkowym zabezpieczeniu, by uznać klienta za zdolnego spłacić zadłużenie wraz ze wszystkimi kosztami mu towarzyszącymi. 

Historia kredytowania w BIK jest oczywiście silnie związana z decyzją banku o przyznaniu klientowi kredytu lub odrzuceniu jego wniosku, czasami warto więc zawnioskować chociażby o możliwość debetowania konta ROR czy założyć kartę kredytową, by pojawić się w rejestrze

Osoby posiadające złą historię kredytową również mogą liczyć na kredyt gotówkowy, większość tradycyjnych banków będzie jednak niechętna jego przyznaniu klientom niespłacającym terminowo rat swoich poprzednich zadłużeń. Jeśli bank zgodzi się przyznać takiemu klientowi kredyt, może on być na przykład niekorzystnie oprocentowany.

Promocyjne oferty kredytowe

Najbardziej opłaca się korzystać z ofert promocyjnych.

MIT!

Wiele banków kusi klientów promocyjnymi ofertami kredytów gotówkowych o niezwykle niskim oprocentowaniu

W większości przypadków bank odbija sobie jednak niskie oprocentowanie kredytu np. wysokimi kosztami obowiązkowego ubezpieczenia, a klient, nie zdając sobie sprawy z kosztów, jakie ubezpieczenie za sobą pociągnie, nie traktuje go jako poważnego obciążenia finansowego. 

Zanim zdecydujemy się więc skorzystać z „promocyjnej” oferty, porównajmy jej koszty z kosztami tradycyjnego kredytu gotówkowego, by sprawdzić, który jest dla nas bardziej opłacalny

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie