Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań

Jeśli posiadasz wiele kredytów i nie wiesz, jak poradzić sobie ze zobowiązaniami, a chcesz sięgnąć po kolejny kredyt gotówkowy, w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt konsolidacyjny. 

Kredyt gotówkowy na spłatę innych zobowiązań
Posiadasz wiele zobowiązań kredytowych? Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego

Spirala kredytowa i zaciąganie coraz to nowych zobowiązań nie jest najlepszą ucieczką od dziury w naszym domowym budżecie. Kolejny kredyt czy pożyczka nie jest także najlepszym rozwiązaniem, dlatego musimy pomyśleć o innym sposobie. Konsolidacja naszych zobowiązań będzie najlepszym sposobem na poradzenie sobie z wysoko oprocentowanymi kredytami.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny jest formą dodatkowego kredytu, przeznaczonego na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Zarówno:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe 
  • kredyty hipoteczne
  • kredyty samochodowe
  • zadłużenie na kartach kredytowych czy rachunku debetowym

mogą podlegać konsolidacji. Podstawową zasadą tego typu kredytu jest transformacja kilku kredytów, które posiadamy, w jeden, z reguły niżej oprocentowany. W ten sposób łatwiej nam będzie spłacić jeden kredyt w długim okresie czasu. 

Warunki kredytowe i zalety konsolidacji

Za sprawą kredytu konsolidacyjnego nie musimy martwić się rosnącymi ratami, gdyż okres spłaty będzie wynosił nawet do 25 lat, w związku z czym rata będzie niższa. Ponadto nie będziemy musieli tracić czasu oraz pieniędzy, gdyż oprocentowanie tego kredytu będzie niższe.

W przypadku konsolidacji kilku zobowiązań, banki oferują niższe koszty związane z obsługą długu. Decydując się na kredyt konsolidacyjny będziemy także mieli swobodę wyboru rat, czy to malejących czy równych, a także będziemy mogli skorzystać z możliwości wykorzystania kilkumiesięcznej karencji.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny?

Gdy chcemy otrzymać dodatkowy kredyt gotówkowy, opcją kredytu konsolidacyjnego jest możliwość wystąpienia o dodatkową pożyczkę, który przeznaczymy na dowolny cel. 

Przed wyborem banku, w którym skonsolidujemy nasze zobowiązania, będziemy musieli przeanalizować poszczególne oferty. Niektóre banki skonsolidują jedynie dwa zobowiązania, a inne nawet dziesięć. Na pewno znajdziemy ofertę zgodną z naszymi potrzebami, jednak będziemy musieli poświęcić na to trochę czasu. 

Inną sprawa będzie pochodzenie naszych zobowiązań. Jedne banki zdecydują się na skonsolidowanie jedynie kredytów bankowych, inne zezwolą także na pożyczki z takich instytucji jak SKOKi.

Przykładowo w Credit Agricole skonsolidujemy jedynie kredyty bankowe, a w Banku ING jedynie kredyty zaciągnięte w instytucjach współpracujących z BIKiem. Natomiast w Banku PKO oraz w Deutsche Banku nie ma przeciwwskazań do konsolidacji z firm pożyczkowych.

W banku Millennium oraz Eurobanku skonsolidujemy kredyty bankowe i pożyczki zaciągnięte w SKOKach, lecz nie będą brane pod uwagę pożyczki z innych instytucji. 

Niewątpliwie kredyt konsolidacyjny może być ratunkiem dla osób, dla których nie będą dostępne kolejne kredyty, a koszty nowego kredytu będą niższe od sumy kosztów wcześniejszych zobowiązań. Banki dysponują różnymi ofertami, a więc każdy będzie mógł zdecydować się na jeden, dopasowany do swoich potrzeb.


Czytaj więcej:
Czy opłaca się wcześniej spłacić kredyt gotówkowy? »
Kredyt gotówkowy czy limit kredytowy? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie