Kredyt hipoteczny dla mojego dziecka

Coraz częściej rodzice biorą kredyt hipoteczny dla dziecka lub wraz z nim. Co jest powodem tego trendu?

Kredyt hipoteczny dla mojego dziecka
Kłopoty ze zdolnością kredytową?

Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem wpływającym na wiele aspektów naszego życia, nie tylko finansowych, ale także psychicznych. Decyzja o zakupie mieszkania dla większości z nas oznacza branie na siebie obowiązku na wiele lat. Jednakże nie jest łatwo obecnie otrzymać kredyt hipoteczny. Banki stawiają coraz wyższe poprzeczki w dostępie do długoterminowych kredytów, gdyż czasy są obecnie niepewne i trudno sprawdzić, czy kredytobiorca będzie w stanie dokonać spłaty kredytu. Z tego względu często wysokość potrzebnych zarobków do otrzymania kredytu wielokrotnie przewyższa nasze możliwości. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą rodzice i decydują się na wzięcie kredytu ze swoimi dziećmi. Niewątpliwie podwyższa to naszą zdolność kredytową i możemy otrzymać kredyt hipoteczny na korzystniejszych warunkach lub po prostu kupić większe mieszkanie.

 

Innym powodem, dla którego rodzice biorą kredyt hipoteczny dla swoich dzieci jest chęć pomocy i zapewnienie lepszego startu. Często rodzice nie mają już zobowiązań i chcą, aby ich dzieci wkroczyły w dorosłość nie martwiąc się o lokum. Kredyt wzięty przez rodziców lub wraz z rodzicami nie tylko może wpłynąć na polepszenie zdolności kredytowej, ale także skrócenie okresu kredytowego, co może być szczególnie ważne, gdy nie chcemy zadłużać się na wiele lat. 

 

Innym powodem może być brak posiadania przez dziecko stałej umowy o pracę. Niektórzy z nas mogą pracować w oparciu o kontrakty czy inne umowy o dzieło i zlecenia lub po prostu posiadają umowę na czas określony. W tych przypadkach bank nie będzie przychylny w udzielaniu kredytu. Rodzice mogą być szczególnie pomocni w takiej sytuacji, jeśli posiadają stałe źródło dochodów, a ich sytuacja kredytowa i finansowa wygląda lepiej. 

 

Brak pozytywnej historii kredytowej może być kolejnym powodem składania wniosku o kredyt hipoteczny przez rodziców. Niejednokrotnie zdarzało się, że dziecko ma za sobą nienajlepsze doświadczenia z kredytami, dlatego rodzice w tym momencie stają się niezastąpiona deską ratunku.  

 

Rodzice chcąc zapewnić lepszy start dla swoich dzieci decydują się na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie. Istnieje wiele powodów, dla których zaciągamy kredyt dla dzieci i coraz chętniej Polacy decydują się na ten krok, bo czego nie robi się dla dzieci...

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie