Kredyt obrotowy dla firm - który wybrać?

Kredyt obrotowy dla firm jest niejednokrotnie wyjściem z kłpotów finansowych. Przyjrzyjmy się, w jakim banku przedsiębiorca otrzyma najlepszą ofertę kredytową!

Kredyt obrotowy dla firm - który wybrać?
Jak nie utracić kontroli nad finansami przedsiębiorstwa?

Kredyt obrotowy dla firm jest jedną z podstawowych form finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstw. Możemy wyróżnić kredyt obrotowy odnawialny lub nieodnawialny, a także w rachunku bieżącym albo kredytowym.

 

Czym i dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

 

Kredyt obrotowy dla firm może przyjąć różne formy, np. pożyczki czy nawet kredytu hipotecznego. Polega on na tym, że bank udostępnia przedsiębiorstwu środki pieniężne na konto firmowe, a cel wydatków musi być zgodny z postanowieniami zawartymi w umowie z bankiem. Aby przedsiębiorca otrzymał kredyt obrotowy dla firm, musi posiadać odpowiednią historię kredytową. W zależności od banku, mogą być potrzebne dane finansowe za ostatni rok lub ostatnie dwa lata działalności. Rozwiązaniem dla nowych firm może być gwarancja Skarbu Państwa  de minimis.

 

Gdzie po kredyt obrotowy?

 

Na rynku dostępnych jest wiele kredytów tego typu. W banku BZ WBK otrzymamy przykładowo kredyt obrotowy dla firm na dowolny cel do 500 tysięcy złotych na maksymalny okres 5 lat z prowizją 2%. Bank zwraca uwagę w ofercie na brak konieczności przedstawiania faktur, o co często zwracają się banki do klienów.

 

Idea Bank dla firm posiada w swojej ofercie kredyt obrotowy skierowany wyłącznie do nowo powstających przedsiębiorstw. Jest to szczególnie korzystna oferta, będąca alternatywą dla gwarancji de minimis, z maksymalnym okresem kredytowania do 10 lat. Ponadto kredyt jest udzielany do 350 tysięcy złotych, a bank dodaje promocję "Rok bez ZUSu".

 

Kredyt na dłuższy okres czasu przedsiębiorstwo dostanie kredyt w mBanku, bo o 20 lat. Jest to rodzaj przyznawanego limitu kredytowego, a w mBanku przedsiębiorca otrzyma kredyt nawet do 3 milionów złotych, a ponadto dostępnych jest wiele walut.

 

W Deutsche Banku otrzymamy kredyt obrotowy o minimalnej kwocie 10 tysięcy złotych. Bank nie podaje maksimum w swojej ofercie, a pozostałe warunki są bardzo elastyczne. Płatność odsetem może być miesięczna lub kwartalna, a oprocentowanie stałe albo zmienne. Jest to kredyt udzielany jedynie na rok, jednakże z możliwością przedłużenia, gdyż jest to kredyt odnawialny.

 

Jak widzimy na rynku dostępnych jest wiele form kredytu obrotowego dla firm, a w zależności od możliwości firmy oraz potrzeb każdy znajdzie odpowiedni kredyt obrotowy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie