Kredyt obrotowy na rozkręcenie biznesu

Kredyt obrotowy może wspomóc Twój budżet na rozkręcenie biznesu. Warto zainteresować się jakie posiadasz opcje.

Kredyt obrotowy na rozkręcenie biznesu
Kredyt obrotowy wsparciem dla Twojej firmy

Kredyt obrotowy jest bardzo popularnym rozwiązaniem wśród firm. Jest zaciągany głównie przez firmy działające już jakiś czas na rynku. 

 

Kto może liczyć na kredyt obrotowy?

 

I prawda jest taka, iż jest również przyznawany tym przedsiębiorstwom, które znajdują sie w bardzo dobrej sytuacji finansowej. Banki obecnie posiadają ograniczone zaufanie do przedsiębiorców ze względu na panujący kryzys finansowy. 

 

Dlatego też kredyt obrotowy przyznawany jest tym, którzy mają największe szanse rozwoju i posiadają stabilną sytuację finansową. Obecnie transparentność bardzo się liczy.

 

Kredyt obrotowy dla nowych firm?

 

Istnieje jednak rozwiązanie dla nowych firm, jakim jest właśnie kredyt obrotowy, jednak ma on wówczas nieco inny charakter. Przyznawany jest na okres do 12 miesięcy, czyli tak naprawdę na rozkręcenie biznesu, jego początkową fazę. 

 

Pieniądze z kredytu mogą być przeznaczone na finansowanie bieżących potrzeb przedsiębiorstwa, Dzięki niemu można miedzy innymi zakupić:

 

  • towary 
  • materiały 
  • regulować bieżące zobowiązania wobec dostawców

 

Należy również pamiętać, iż kredyt obrotowy pomaga utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa, ale nie może go ratować z poważnych tarapatów finansowych. Miedzy innymi, dlatego także banki dokładnie prześwietlają finanse firmy.

 

Kredyt obrotowy może wspomóc działalność Twojej firmy, może Ci również pomóc rozkręcić biznes. Z pewnością jednak nie wystarczy na całkowite pokrycie początkowych kosztów biznesu. Potrzebujesz innego wsparcia, sam kredyt nie wystarczy.

 

Warto jednak przyznać, iż jest bardzo dobrym rozwiązaniem, nie musisz spełniać zawyżonych wymogów, formalności jest niewiele, a gotówka jest dostępna w ekspresowym tempie. Dlatego też wielu przedsiębiorców stara się o uzyskanie tego kredytu.

 

Czytaj więcej:

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

Położenie ma znaczenie, czyli kredyt dla firm ze wsparciem unijnym »

Kredyt obrotowy dla firm - na co zwrócić uwagę? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie