Kredyt obrotowy - porównanie ofert banków

Chwilowe kłopoty gotówkowe w firmie? Sprawdź, w którym banku macie szansę na najlepszy kredyt obrotowy dla przedsiębiorców!

Kredyt obrotowy - porównanie ofert banków
Kredyt obrotowy jako pomoc dla przedsiębiorstw

Przedsiębiorcy często przechodzą przez kryzysy finansowe we własnych firmach i poszukują szybkich rozwiązań, aby nie popaść w problemy z płynnością finansową. Jednym z rozwiązań może być kredyt obrotowy. W zależności od czasu na jaki dane przedsiębiorstwo będzie potrzebowało gotówki, banki posiadają w ofertach kredyt obrotowy odnawialny lub nieodnawialny.

 

Kredyt obrotowy nieodnawialny a odnawialny

 

Z reguły problemy gotówkowe są przejściowe, więc przedsiębiorstwo w takim przypadku będzie starać się o kredyt nieodnawialny. Jednakże niektóre firmy działające w specyficznych sektorach gospodarki mogą potrzebować odnawialnego kredytu. Do tej grupy w szczególności możemy zaliczyć przemysł budowlany oraz motoryzacyjny. Ze względu na długie terminy zapłat, często firmy działające w tych branżach będą potrzebować zastrzyków finansowych.

 

Bank, z którym współpracuje dane przedsiębiorstwo, zaproponuje najlepszy kredyt obrotowy. Często kredyty te są powiązane z rachunkiem bankowym, a ponadto bankowi łatwiej sprawdzić dotychczasową historię kredytobiorcy. Z tego względu już na początku wybierając daną instytucję finansową powinniśmy zastanowić się, który bank będzie najlepszy dla firmy

 

Kredyt obrotowy - porównanie rozwiązań

 

W przypadku kredytu obrotowego najważniejsze będą koszty z nim związane. Szeroką ofertę korzystnych kredytów dla firm posiada Idea Bank. W tym banku nie otrzymamy najtańszego kredytu, jednakże wymagania stawiane przed przedsiębiorcą nie będą aż tak restrykcyjne. 

 

Korzystną ofertę kredytu odnawialnego i nieodnawialnego przedsiębiorstwo otrzyma w Banku PKO BP. Dodatkowo ciekawą ofertę kredytu na 1,5 roku możemy otrzymać w Banku ING oraz w BOŚ Banku

 

Powinniśmy zwrócić uwagę, iż większość banków zawiera informację na stronie o negocjowalnych warunkach kredytowych. Niektóre z nich zasiadają do negocjacji od wysokiej kwoty, a generalnie oferta kredytów obrotowych jest dosyć jednorodna. Z tego względu na samym poczatku powinniśmy często szukać w naszym banku tego typu kredytu.

 

Czytaj więcej:

Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym »

Kredyt obrotowy dla firm z gwarancją de minimis »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie