Kredyt studencki 2013 – czy opłaca się zaciągać?

Rozpoczynając studia na uczelni wyższej, młodzi ludzie potrzebują gotówki. W tym roku na pomoc przychodzi kredyt studencki 2013!

Kredyt studencki 2013 – czy opłaca się zaciągać?
Sposób na finansowanie studiów - kredyt studencki 2013

Większość z żaków otrzymuje comiesięczne przelewy od rodziców, lecz wśród studentów są nierzadko osoby, których rodzice nie będą w stanie udzielić pomocy dorastającym dzieciom. W związku z wakacjami oraz zbliżającym się rokiem akademickim, będąc studentem, już dziś powinniśmy zastanowić się nad naszymi finansami. Dla jednych kredyt studencki 2013 może być sposobem na zapłacenie rachunków, a dla innych korzystną formą gromadzenia pierwszych oszczędności.

 

Kredyt studencki 2013 jest dostępny dla wszystkich studentów, bez względu na tryb studiów – czy to dzienny, wieczorowy czy zaoczny, a także typ uczelni (prywatna i publiczna). Kredyt ten wypłacany jest studentowi co miesiąc po 600 złotych, a jego maksymalny okres to 6 lat.

 

Główną zaletą, jaką posiada kredyt studencki 2013, jest niska stopa procentowa. Kredyt ten różni się od zwykłego kredytu, gdyż oprocentowanie wynosi połowę stopy redyskonta weksli NBP, co niewątpliwie w porównaniu do zwykłego kredytu jest niskim oprocenotwaniem. Obecnie stopa ta wynosi jedyne 2,75%, dlatego oprocentowanie kredytu wynosiłoby w tym przypadku nieco ponad 1,37%. Wynika to z faktu, że w ostatnim czasie stopy procentowe poleciały znacznie w dół. Normalnie stopa redyskonta weksli NBP oscylowała w okoliach 5%, co daje 2,5% oprocentowanie kredytu, co w dalszym ciągu stanowi atrakcyjną ofertę i jest idealnym rozwiązaniem dla studentów.

 

Drugą ważną charakterystyką kredytu studenckiego jest czas, w którym żak zacznie go spłacać. Dopiero po dwóch latach od zakończenia studiów konieczne będzie rozpoczęcie spłaty kredytu.

 

Jak widzimy, ze względu na bardzo niskie oprocentowanie kredytu, jak również okres spłaty, kredyt preferencyjny dla studenta jest wart rozważenia. Niektórzy studenci decydują się na ten kredyt ze względu na inne przyczyny. Młodzi ludzie często chcą wziąć kredyt, gdyż pragną zacząć zarabiać na odsetkach. Po otrzymaniu dodatkowej gotówki dokonują założenia lokat, których oprocentowanie zawsze będzie wyższe w tym przypadku niż oprocentowanie kredytu hipotecznego.

 

Bez względu na cel, jeśli spełniamy wszystkie wymagania związane z kredytem studenckim, powinniśmy zapoznać się z ofertą banków w tym względzie i zdecydować się na kredyt studencki 2013, czy to w związku z potrzebą pokrycia wydatków czy to z innego powodu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie