Kredyt studencki, a może pożyczka?

Kredyt studencki może okazać się jedną z najlepszych pomocy w przetrwaniu na studiach. Każdy student powinien zapoznać się z najlepszą pożyczką, czyli preferencyjnym kredytem studenckim.

Kredyt studencki, a może pożyczka?
Czy kredyt studencki ma kompetycje?

Studia rozpoczynają nowy etap w życiu w szczególności dla tych, którzy wychodzą z rodzinnego domu i przenoszą się do innego miasta. Jest on związany z koniecznością radzenia sobie z finansami i zarządzaniem gotówką. Opłaty za mieszkanie, jedzenie, komunikację miejską, materiały naukowe, czy wyjścia ze znajomymi wiążą się z dosyć wysokimi wydatkami. Nie każdy może liczyć na pomoc rodziców, a często pomoc ta nie starcza na cały miesiąc, dlatego każdy żak powinien sprawdzić czym jest kredyt studencki.

 

Kredyt studencki a pożyczka

 

Najczęściej nazwy te są mylone i powstaje wiele pytań, czym różni się kredyt studencki od pożyczki. Jednakże chodzi najczęściej o jeden i ten sam preferencyjny kredyt studencki, czyli dofinansowany z budżetu państwa kredyt przeznaczony dla wszystkich studentów uczelni publicznych i prywatnych.

 

Istnieją oczywiście liczne pożyczki przeznaczone także dla studentów, ale musimy wiedzieć, że związane są z bardzo wysokimi kosztami.

 

Dlaczego więc nadal istnieją zainteresowani drogimi pożyczkami, jeśli państwo chce wspomagać studentów oferując kredyt na preferencyjnych warunkach?

 

Czy preferencyjny kredyt studencki jest dla wszystkich?

 

Najczęściej zainteresowanymi kredytem studenckim są osoby nie posiadające wystarczających możliwości otrzymania wsparcia finansowego od rodziny. Z tego powodu wnioskują o kredyt, jednakże do wniosku kredytowego będą im potrzebne poręczenia i wnioskujący będą musieli zaczekać na odpowiedź banku. Nie każdy student będzie w stanie zdobyć odpowiednie poręczenie. Ponadto czas oczekiwania może być dosyć długi i w tym czasie student rozgląda się za szybką pożyczką.

 

Mimo wymagań stawianych studentom chcącym otrzymać kredyt preferencyjny, warto zaczekać na decyzję banku bez popadania w niepotrzebne długi. Może w tym czasie warto poszukać jakiegoś zajęcia, dzięki któremu zarobimy na pierwsze wydatki lub poprosić krewnych o pomoc.

 

Więcej o studenckich finansach:

Karta kredytowa a życie studenckie »

Pożyczka dla studenta, czyli witaj w świecie finansowych błędów »

Pożyczka dla studenta - ułatwi lata studiów »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie