Kredyt studencki a wymiana studencka

Kredyt studencki może Ci pomóc również za granicą. Dodatkowe pieniądze rozsądnie zagospodarowane można przecież przeznaczyć na praktycznie dowolny cel.

Kredyt studencki a wymiana studencka
Kredyt studencki na opłatę kosztów zagranicznych studiów?

Kredyt studencki jest możliwością uzyskania zastrzyku gotówki, na jaki żaden student nie może narzekać. Jest to kwota wysokości 600 zł miesięcznie, dlatego tez warto sie zorientować, czy nie możemy się o taki kredyt ubiegać.

 

Kredyt studencki niewątpliwie posiada bardzo wiele zalet, które mogą skusić studentów. Jest opcja dla studentów pochodzących z ubogich rodzin, ale również dla studentów, którzy są przedsiębiorczy i "łapią" się na możliwość zaciągnięcia kredytu.

 

Kredyt studencki a Erasmus

 

Środki z takiego kredytu można również spożytkować na wymianę studencką. Wymiana studencka Erasmus stała się bardzo popularna ostatnimi czasy. Nie tylko sama wymiana, ale również praktyki w ramach wymiany. Pomimo, iż studenci jako uczestnicy program otrzymują dofinansowanie, gotówka z kredytu studenckiego może być dla nich wsparciem. Szczególnie, iż dofinansowanie ma jedynie na celu pokrycie różnic w kosztach utrzymania w Polsce a w kraju, w którym podejmie się studia.

 

Często zdarza sie, że student nie może wziąć udziału w wymianie ze względu na brak śródków finansowych. Dlatego tez kredyt może się okazać dla nich wyjściem.

 

Spłata kredytu studenckiego

 

Oczywiście należy pamięć, ze o ile kredyt studencki posiada bardzo wiele zalet i jest kredytem szczególnie uprzywilejowanym, należy go spłacić.


Spłatę kredytu rozpoczyna sie dwa lata po ukończeniu studiów. Oprocentowanie jest bardzo niskie, a ponadto istnieje szansa na umorzenie części kredytu.

 

Jeżeli jesteś bardzo dobrym studentem, a Twoja średnia pozwala Ci znaleźć się wśród 5% najlepszych, masz szansę na spłatę tylko części kredytu.

 

W okresie studiów warto skorzystać  z opcji kredytu studenckiego. Bo jasnym jest, iż na rynku komercyjnym takie oferty po prostu nie istnieją.

 

Czytaj więcej:

Jaki kredyt dla studenta warto wziąć pod uwagę? »

Kredyt studencki PKO, czyli jak opłacić studia »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie