Kredyt studencki na studia magisterskie za granicą

Kredyt studencki na studia zagraniczne? Czy to realne?

Kredyt studencki na studia magisterskie za granicą
Kredyt studencki pomoże w studiach za granicą

Na co przeznaczyć kredyt studencki?

 

Kredyt studencki może wspomóc życie studenta w wielu sytuacjach. Jedni wykorzystują kredyt studencki inwestując gotówkę, zakładając start-up lub też po prostu na podstawowe potrzeby studenckie.

 

Istnieje wiele możliwości wykorzystania gotówki pochodzącej z kredytu, wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji finansowej znajduje się student.

 

Jeżeli ma inną możliwość wykorzystania pieniędzy niż bieżące potrzeby, warto się zastanowić w jaki sposób może zagospodarować pieniądze.

 

Kredyt studencki na studia za granicą

 

Istnieje jeszcze inna możliwość. Przez ostatnie lata wymiany studenckie oraz studia za granicą robią furorę. Coraz więcej studentów korzysta z możliwości jakie dają uczelnie.

 

Popularny program Erasmus istnieje obecnie na każdej uczelni wyższej, publicznej czy prywatnej. Idea programu to wyjazd na semestr lub dwa na studia na uczelnię zagraniczną w Europie.

 

Program jest finansowany ze środków unijnych, jednak kwoty jakie przyznawane są studentom mają za zadanie jedynie wyrównanie różnic występujących pomiędzy kosztami ponoszonymi na utrzymanie w Polsce oraz za granicą.

 

Dlatego też nie wszyscy studenci mogą sobie pozwolić na wymianę studencką. Bo jeżeli student mieszka z rodzicami jego koszty nie są wysokie, a za granicą będą wyższe i z pewnością rodzice będą musieli wspomóc kondycję finansową studenta. A no to nie wszyscy mogą sobie pozwolić...

 

Wyjściem może być właśnie kredyt studencki, który:

 

  • posiada bardzo niskie oprocentowanie  
  • jest spłacany dopiero dwa lata od skończenia studiów
  • regularnie zasila studenckie konto bankowe w trakcie studiowania

 

A co jeżeli chcemy studiowac za granicą, ale na własną rękę?

 

Otóż tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jeżeli jest się studentem uczelni zagranicznej kredyt studencki w Polsce nie może być udzielony.

 

Kredyt studencki jest udzielany wyłącznie studentom polskich uczelni. Dlatego jeżeli marzysz o studiach za granicą, ale jesteś ograniczony finansowo, lepiej zdecydować się na wymianę studencką.

 

Czytaj więcej:

Pożyczka dla studenta, czyli witaj w świecie finansowych błędów »

Karta kredytowa a życie studenckie »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie