Kredyt studencki - nabór wniosków rozpoczęty!

1 października ruszył nabór wniosków na preferencyjny kredyt studencki. Studenci mogą ubiegać się o pożyczkę w czterech bankach, które podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Kredyt studencki - nabór wniosków rozpoczęty!
Czas na preferencyjny kredyt studencki!

Życie studenckie wiąże się z wieloma wydatkami. Nawet studiowanie w trybie dziennym na uczelni publicznej jest pozornie darmowe, gdyż żak musi liczyć się z wieloma wydatkami, takimi jak chociażby zakup książek, które nie są tanie, oraz wydatkami na transport czy życie w mieście w przypadku studenta przyjezdnego.

 

Preferencyjny kredyt studencki 2013

 

Rząd za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego postanowił udzielić wsparcia żakom, jakim jest kredyt studencki dofinansowany z środków rządowych. W tym roku studenci mogą składać wnioski od początku tego miesiąca, lecz uwaga na termin, gdyż 15 listopada jest ostatnim dniem, w którym można złożyć formularz o kredyt studencki.

 

Warto przypomnieć zasady ubiegania się o kredyt studencki. O kredyt ten mogą się ubiegać wszyscy studenci, zarówno studiów stacjonarnych jak i niestacjonarnych, a także publicznych i niepublicznych uczelni. Może zostać przyznany na maksymalnie 6 lat i wypłacany jest w formie miesięcznych rat, każda po 600 złotych.

 

Spłata kredytu studenckiego

 

Dwa lata po zakończeniu studiów absolwent będzie musiał rozpocząć spłatę zobowiązania. Głównym benefitem dla studenta są niskie odsetki, a także ewentualna możliwość umorzenia 20% kredytu, jeśli student będzie jednym z 5% najlepszych absolwentów na uczelni. Ponadto w razie pojawienia się trudności w spłacie zobowiązania, bank może zmniejszyć wartość raty lub zawiesić na jakiś czas spłatę kredytu.

 

Gdzie po preferencyjny kredyt studencki?

 

Należy także pamiętać, że o kredyt studencki mogą ubiegać się osoby, u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 2300 złotych. Aby wystąpić z wnioskiem o kredyt, należy udać się do jednego z banków:

 

  • PKO BP,
  • Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.,
  • Bank Pekao SA,
  • SGB Bank SA.

 

Warto rozważyć projekt rządu, gdyż może zapewnić on studentowi ważną pomoc w przetrwaniu na studiach.

 

Czytaj więcej:

Jak spłacić kredyt studencki PKO? » 

Preferencyjny kredyt studencki - poręczenia »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie