Kredyty studenckie - informacje.

Najważniejsze informacje o preferencyjnym kredycie studenckim oraz kredytach dla studentów dostępnych w bankach.

Kredyty studenckie - informacje.

Większość maturzystów pragnie opuścić rodzinny dom zaraz po zakończeniu liceum, aby zdobyć więcej niezależności, poznać lepiej świat i nauczyć się żyć na własną rękę. Wiele osób myśli o znalezieniu dorywczej pracy czy otrzymaniu stypendium, jednak nie każdy ma taką szansę. Kredyt studencki to idealne rozwiązanie dla każdego młodego człowieka, który z różnych powodów nie chce lub nie może liczyć na pomoc rodziny podczas studiowania na uczelni wyższej. 

 

Uzyskanie kredytu studenckiego jako formy finansowania studenckich wydatków może być rozumiana na dwa sposoby. Pierwsza opcja to tzw preferencyjny kredyt studencki, który udzielany jest grupie najbardziej potrzebujących młodych ludzi. Co roku dostępny jest w ofercie kilku banków działających na rynku polskim, między innymi PKO BP oraz Pekao SA, które dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z budżetu państwa mogą udostępnić kredyt na bardzo dogodnych warunkach. Preferencyjny kredyt studencki to między innymi brak konieczności posiadania wysokiej zdolności kredytowej, niskie oprocentowanie, możliwość rozpoczęcia spłat po dwóch latach od zakończenia studiów czy wydłużony okres kredytowania. Kredyt wypłacany jest przez dziesięć miesięcy w roku, pod warunkiem ciągłego posiadania statusu studenta. Wnioski kredytowe najczęściej należy złożyć do połowy listopada, decyzja o przyznaniu zostaje wydana na początku następnego roku. 

 

Kredytem studenckim możemy również nazwać pieniądze otrzymane z banku na zasadach zwykłego kredytu gotówkowego. Student, tak jak każda inna pełnoletnia osoba, może starać się o taką formę dofinansowania w każdym banku działającym na terenie Polski. W tym przypadku młoda osoba będzie traktowana jak pozostali klienci, musi zatem wykazać się zdolnością kredytową, opartą na swoich dochodach. Banki w ciągu ostatnich kilku lat zmieniły podejście do studentów, którzy najczęściej nie posiadają stałych miesięcznych pensji i nie pracują na umowę o pracę. Składając wniosek o kredyt można aktualnie przedstawić dochody uzyskane również na podstawie innych umów lub pieniędzy uzyskanych za granicą. Takie podejście ułatwia studentom przekonanie przedstawicieli banków o bezproblemowej możliwości spłacenia zobowiązania. 

 

Na stronie Mój Portal Finansowy możesz znaleźć wygodny sposób porównania kredytów studenckich i wybrać jeden, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie