Kto spędzi Sylwestra w pracy?

Nie wszyscy planują odpoczywać i bawić się do białego rana w noc sylwestrową. Duża grupa z nas, jak co roku, będzie w Sylwestra ciężko pracować. I to za całkiem niezłe stawki.
 

Kto spędzi Sylwestra w pracy?
Jak dorobić w noc sylwestrową

Firmy, które szukają ochotników do pracy w Sylwestra, zamieszczają ogłoszenia w Internecie i prasie już od października. Chętnych jest bardzo wielu i w z początkiem grudnia firmy są w stanie skompletować w pełni ekipę.

Kto może liczyć na pracę w Sylwestra?

Największą popularnością cieszy się branża gastronomiczna, czyli kucharze, barmani, kelnerzy i pomoce kuchenne. Przykładowo na imprezie sylwestrowej dla studentów kelnerzy z doskoku zarobić mogą 200 złotych. Szatniarz zarobi 100 złotych, a sprzątaczki 10 zł/godzinę.

Na brak pracy nie mogą także narzekać osoby, które opiekują się dziećmi. Stawki wynagrodzenia w Sylwestra są bardzo atrakcyjne: za noc wahają się od 100 do 400 złotych. W Internecie znajdziecie wiele ogłoszeń rodziców, którzy planują bal sylwestrowy i nie mają z kim zostawiać małych dzieci.  Firmy eventowe od kilku miesięcy szukają energicznych osób, które zajęłyby się dziećmi na specjalnych kinderbalach. Zarobić można 200 złotych.

Firmy ochroniarskie również chętnie zatrudniane są w Sylwestra w celu zapewnienia bardziej bezpiecznego wejścia w nowy rok. Ochroniarzy możemy spotkać zarówno na przyjęciach czy imprezach zamkniętych, jak również w centrach miast na koncertach czy w autobusach i tramwajach nocnych.

Także kierowcy Sylwestra spędzą w pracy – po zabawach i hulankach taksówkarze będą mieć pełne ręce roboty, a klienci z całą pewnością ustawiać się będą w kolejkach.

Dużym wzięciem cieszą się oczywiście DJ-e, fotografowie i animatorzy. W zależności od doświadczenia oraz prestiżu imprezy, w grę wchodzą całkiem niezłe pieniądze.

Branża kosmetyczna i fryzjerska także nie może narzekać. Wykonanie sylwestrowej fryzury kosztuje od 100 do 400 złotych za osobę. Panie zadbać pragną o doskonały makijaż, kosmetyczki często pracują do wieczora ostatniego dnia starego roku.

Na portalach poświęconych szukaniu pracy, znajdziemy także ogłoszenia osób, które przed i po imprezie sylwestrowej chętne są wysprzątać mieszkanie albo zaopiekować się psem, który boi się petard. Koszt to ok. 40 złotych za noc.
 

Na kogo w Sylwestra możemy liczyć?

Pamiętajmy, iż w Sylwestra pracują również osoby, które służą społeczeństwu. Nie zapominajmy o pracownikach służby zdrowia, czyli lekarzach, pielęgniarkach i pielęgniarzach czy ratownikach medycznych.

Inną grupą pracujących w Sylwestra są policjantach, strażnicy miejscy i strażacy – ci stać muszą na posterunku w każdy dzień, niezależnie od tego, czy obchodzony jest Sylwester czy inny specjalny dzień w roku. W wielu miastach praca nie zatrzymuje się również w centrach kryzysowych czy ratunkowych, które na bieżąco odbierają sygnały o potrzebnej pomocy czy asyście.

Podobnie sytuacja dotyczy kierowców autobusów, maszynistów czy pilotów – dzięki nim jesteśmy w stanie bezpiecznie wrócić do domu.

Warto również wspomnieć obsługę techniczną i logistyczną wielkich sylwestrowych wydarzeń, którzy dbają o dostarczenie nam jedynie pozytywnych wrażeń. Dziennikarze również pracują w Sylwestra, starając się przekazać to coroczne wydarzenie osobom, które zostały we własnych domach i dostarczyć im nieco noworocznego szaleństwa.

Praca dorywcza w Sylwestra to dobra opcja dla tych z nas, którzy nie mają konkretnych planów. Stawki są bardzo atrakcyjne i w ciągu jednej nocy jesteśmy w stanie uzupełnić stan portfela. O pracę w noc sylwestrową nie jest trudno. Polecamy najpopularniejsze strony z ogłoszeniami o pracę i gwarantujemy, że jeżeli zajmiecie się tym odpowiednio wcześnie, traficie na ciekawą ofertę.

Osobom, które pracują w Sylwestra ze względu na swój zawód i dbają o nasze bezpieczeństwo - serdecznie dziękujemy!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie