6 przykładów leasingu niesamochodowego

Leasing to nie tylko samochody! Co jeszcze może stać się przedmiotem umów leasingu?

6 przykładów leasingu niesamochodowego
Jak zarządzać finansami firmy bez kredytów?

Większości z nas leasing kojarzy się wyłącznie z samochodami. Nie tylko auta mogą stać się jednak jego przedmiotem. Chociaż znaczna część umów leasingowych podpisywanych przez firmy obejmuje właśnie samochody, ten sposób finansowania daje nam znacznie więcej możliwości. Czego jeszcze dotyczyć może umowa leasingowa?
 

Co można wziąć w leasing?

 

Sprzęt elektroniczny

Sprzęt elektroniczny staje się coraz częściej przedmiotem umów leasingowych. Finansujący decydują się przekazać stronom umowy nie tylko komputery i notebooki, ale również promptery, drukarki, skanery, ekrany LCD, monitory, sprzęt nagłośnieniowy czy projektory multimedialne.

Leasing sprzętu elektronicznego pozwala więc nie tylko na sprawne zarządzanie przestrzenią biurową, ale i organizację imprez tematycznych czy konferencji.

 

Maszyny rolnicze

Przedmiotem leasingu często są również maszyny rolnicze. Leasingodawcy przekazują korzystającym zarówno popularne kombajny, ciągniki czy agregaty uprawowe, jak i bardziej specjalistyczne maszyny wykorzystywane np. przy pracach leśnych.

 

Wyposażenie gabinetów kosmetycznych

Otwierający własne gabinety kosmetyczne często podpisują umowy leasingu z firmami specjalizującymi się w oddaniu w użytkowanie specjalistycznych sprzętów użytkowanych w salonach urody czy fryzjerskich.

Umowa obejmować może zarówno fotele kosmetyczne i specjalistyczne urządzenia, jak i stoły do masażu, kabiny solarne czy kombajny kosmetyczne.

 

Maszyny budowlane

Maszyny budowlane to częsty przedmiot umów leasingowych. Leasingodawcy oddają swoim klientom w użytkowanie na określony okres zarówno nowy jak i używany sprzęt. Najczęściej udostępnianymi są maszyny drogowe, żurawie, dźwigi czy węzły betoniarskie.

 

Wyposażenie sklepów i barów

Umowy leasingowe zawierają również właściciele barów, sklepów czy restauracji, pragnący otworzyć własny obiekt i jak najlepiej go wyposażyć. Przedmiotem umów są zarówno meble biurowe, jak i specjalistyczne regały, hokery czy elementy wyposażenie magazynowego.

 

Sprzęt medyczny

Przedmiotem umów leasingowych jest również sprzęt medyczny. Leasingobiorcy korzystają z udostępnianych im elementów wyposażenia laboratoryjnego, aparatów do USG, jednostek stomatologicznych, aparatów rentgenowskich czy specjalistycznych sprzętów niezbędnych w aptekach i przychodniach medycznych.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie