Majówka pełna relaksu: Jak, gdzie i za ile

Majówka powinna być czasem odpoczynku i ładowania akumulatorów. Jak zadbać o porządny relaks?

Majówka pełna relaksu: Jak, gdzie i za ile
Przedłużony weekend z odpowiednią dozą odpoczynku

Majówka zbliża się coraz większymi krokami. Wszyscy ci, którzy nie zaplanowali jeszcze wiosennego wypoczynku, nie powinni jednak się martwić.

Udana majówka to ta, która pozwoli wypocząć, odetchnąć po ciężkim okresie w pracy czy kłopotach w życiu osobistym. Zadbajmy o to, by ciepły weekend spędzić na robieniu tych rzeczy, które sprawią nam przyjemność i pozwolą się zregenerować.
 

Majówka pełna relaksu: 4 pomysły na długi weekend

 

Majówka na łonie natury

Wiemy bardzo dobrze, że nic nie uspokaja tak, jak kontakt z naturą. Zieleń i delikatny szum muskanych wiatrem liści mają zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka.

Aby w pełni zakosztować wiosennego relaksu wybierzmy się na piknik na wcześniej upatrzoną polanę albo łąkę. Mieszkający nad wodą mogą zorganizować wypoczynek na piaszczystym wybrzeżu morza albo trawiastym brzegu jeziora.

Majówka na łonie natury to nie tylko przyjemna forma naładowania akumulatorów, ale również jeden z najtańszych sposobów na wiosenny weekend. W upatrzone miejsce wybrać się możemy rowerem, nie ponosząc żadnych kosztów (nieposiadający jednośladu zapłacą około 5 złotych za godzinę użytkowania albo około 30 złotych za cały dzień).

 

Majówka w ośrodku wypoczynkowym

Niezapomniany weekend majowy dla wielu wiąże się z odkrywaniem nowych zakątków, próbowaniem regionalnych potraw i długimi spacerami wśród ruin zamków albo wijących się ścieżek górskich.

Ceny wyjazdów oscylują najczęściej wokół 150 złotych od osoby za dobę hotelową, choć wszystko zależy od wybranej opcji i miejsca, w które chcemy się wybrać. Do kosztów zakwaterowania doliczyć należy cenę przejazdu, ta zależy natomiast od środka transportu oraz odległości od miejsca docelowego.

Najtańszym pomysłem może okazać się próba lepszego zapoznania się z urokliwymi zakątkami własnego regionu – zaplanujmy jednodniowe wycieczki, zaopatrując się we własny prowiant i starając się dotrzeć do domu przed zmrokiem.

Ciekawym pomysłem może być pobyt w gospodarstwie agroturystycznym. Majówka będzie wtedy prawdziwym ukojeniem dla skołatanych nerwów.

 

Polskie termy zapraszają

Myśląc o relaksie, wielu z nas na myśl przychodzą masaże ze spokojną muzyką w tle, oczyszczające sesje w saunie czy przyjemnie ciepła kąpiel w leczniczym jacuzzi.

Wydłużony majowy weekend to idealny czas na odwiedzenie polskich term, które zapraszają na całoroczny wypoczynek.

⇒ Nie przegapTOP 6: Termy w Polsce warte odwiedzenia

Oprócz zabiegów spa i leczniczych wód termalnych w różnych postaciach, oferują również zabawę i rozrywkę dla całej rodziny. Ceny za skorzystanie z dóbr termalnych w ośrodkach zależą od naszych potrzeb i długości pobytu. Całodzienne korzystanie z wodnych atrakcji to koszt ok. 60 - 80 złotych od osoby, dzieci i studenci mogą liczyć na zniżki.

Warto zapoznać się z dostępnymi pakietami zabiegów, połączonymi z dostępem do innych udogodnień wraz z noclegiem. W okresie przedwakacyjnym oraz w niektórych terminach można trafić na ciekawe oferty w niższych cenach.

 

Majówka za granicą

Krótsze weekendowe wyjazdy zagraniczne nie muszą być wcale drogie. Szukajmy ofert promocyjnych – biurom podróży często nie udają się wyprzedać wszystkich miejsc i obniżają koszty ofert, by zachęcić klientów do skorzystania z promocji tuż przed wyjazdem. Zainteresujmy się miejscami rzadziej wybieranymi przez turystów, aby uniknąc stresujących sytuacji. Zapytajmy o dodatkowe pakiety lub jakie udogodnienia wliczone będą w cenę pobytu.

♦ A może uda nam się wyskoczyć do cieplejszych krajów i wygrzać na plaży rozpalonej słońcem?

Jeśli nie lubimy zorganizowanych form wypoczynku przygotujmy indywidualny plan wycieczki i udajmy się tam, dokąd chcemy w dogodnym dla nas terminie. Możemy wziąć plecak albo wypożyczyć małą łódkę, wejść do muzeum albo na lokalny targ. Albo spędzić cały dzień w hotelowym spa, oddając się relaksującym masażom. 


Udany wypoczynek to bardzo indywidualna sprawa. Niektórych cieszą piesze wycieczki, inni najlepiej odpoczywają na zakupach w centrum handlowym. Najważniejsze to ustalić plan odpowiadający naszym potrzebom. Nie spieszmy się i nie róbmy nic na siłę, próbując uszczęśliwić innych, a majówka okaże się wspaniałym momentem na relaks.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie