Oryginalne pomysły na miesiąc miodowy low cost

Miesiąc miodowy to szczególny czas dla świeżo poślubionych par. Jak zadbać o jego wyjątkowość, nie nadwerężając przy okazji młodego domowego budżetu?

Oryginalne pomysły na miesiąc miodowy low cost
Jak miło spędzić poweselny czas bez wydawania majątku?

Miesiąc miodowy to wyjątkowa podróż nowożeńców. Ma być kameralny, egzotyczny, romantyczny, niesamowity – stawiane mu wymagania są dość wysokie i zależne od młodej pary.

Ślub i przyjęcie weselne pochłaniają jednak często tak dużo pieniędzy, że organizacja drogiego wyjazdu może być sporym wyzwaniem dla świeżo poślubionej pary. Dokąd wyjechać na miesiąc miodowy, by nie nadwerężyć budżetu i zapewnić sobie niezapomniane wrażenia?
 

Miesiąc miodowy Low Cost

 

Świat jest blisko

Miesiąc miodowy warto zaplanować ze sporym wyprzedzeniem, nie tylko po to, by zgrać pasujące obojgu nowożeńców terminy, ale i zarezerwować niedrogie bilety i noclegi.

Popularnymi kierunkami poślubnych wyjazdów, które nie nadwerężają mocno portfela małżonków są europejskie stolice.

Praga to jedno z najpiękniejszych miast oferujących zakochanym niezapomniane widoki i romantyczne scenerie. Berlin kusi bogatym życiem nocnym i nowoczesnym rytmem, w pobliżu szwedzkiego Sztokholmu znajdziemy uderzającą czystość surowych krajobrazów.

Choć wszystkie zlokalizowane niedaleko, europejskie stolice (a może pokusić się o odkrycie uroków mniejszych miasteczek?) zapewnią nam zdrową dawkę odmiany i odpoczynku od rutyny.

Jeśli mamy więcej czasu na poszukiwania, niedrogie bilety znajdziemy również do bardziej oddalonych europejskich miast – pięknej architektonicznie Barcelony, zakochanego Paryża, tętniącego historią i życiem Londynu. 


⇒ Jak zapłacić mniej?
 
 • Polujcie na bilety w trakcie planowania ślubu, korzystając z popularnych wyszukiwarek połączeń. 
 • Rezerwując bilety lotnicze, nie przegapcie zniżek czy specjalnych lokalnych ofert partnerów przewoźnika - często można skorzystać z rabatu na wypożyczenie samochodu lub nocleg w hotelu.
 • Przeszukajcie fora i blogi internetowe, gdzie macie szansę znaleźć wiele przydatnych porad, rekomendacji i pomysłów na spędzenie wolnego czasu.
   
 

Na szczycie świata

Miesiąc miodowy pełen niesamowitych wrażeń mogą zapewnić również podróże po Polsce – wystarczy poszukać oryginalnych inspiracji.
 
 • Nowożeńcy mogą skusić się na nocleg na jednym z najwyższych szczytów Tatr, gdzie postawiono specjalny apartament dla zakochanych. Unikalność miejsca i odosobnienie zapewnią kameralny i nieosiągalny dla innych klimat podróży poślubnej.
 
 • Jeśli świeżo poślubiona para nie przepada za górami, odpoczynku szukać może w apartamentach urządzonych we wnętrzach latarni morskich, na przykład jednej z najstarszych i najlepiej zachowanych na wsypie Uznam.
 
 • Niezapomnianych wrażeń dostarczyć może również pobyt w… browarze – niektóre z nich (doskonałym przykładem jest czeski Chodovar) urządzają dla swoich gości specjalne łaźnie w surowym klimacie kamiennych ścian otoczonych zapachem charakterystycznej goryczki piwa.
 
 • Lubiących nietypowe przeżycia z pewnością skusi też podróż poślubna w koronach drzew – domek na wysokości 15 metrów nad ziemią wynająć można w Parku Rozrywki Kulturinsel w Niemczech.
   
 

Tropiki low-cost?

Miesiąc miodowy w egzotycznej scenerii tajskich plaży czy palm Mauritiusu wielu z nas kojarzy się ze sporym finansowym wydatkiem.

Jeśli jednak za poszukiwanie biletów zabierzemy się ze sporym wyprzedzeniem, możemy mieć szansę na znalezienie naprawdę kuszącej oferty. Sprawdzajmy strony specjalizujące się w wyszukiwanie specjalnych okazji oraz witryny przewoźników.

Jeśli planujemy wyjazd z biurem podróży miejmy na uwadze, że oferty last-minute nie zawsze są najtańsze – często bardziej opłaca się zrobić rezerwację na początku roku (na przykład w styczniu), by zapłacić nawet o 30% mniej. Szukajmy też wśród ofert wyjazdów w nietypowych porach poza szczytem sezonu. Dobrą radą jest również unikanie chwalenia się planowaniem miesiąca miodowego przed przedstawicielem biura - oferty dla nowożeńców często posiadają zawyżone ceny.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie