Moneyback, czyli zwrot wydawanych pieniędzy

Moneyback to usługa od niedawna obecna na polskim rynku finansowym, która umożliwia uzyskanie zwrotu części wydanych pieniędzy z banku. Osoby często płacące kartą, zachęcamy do rozważenia.

Moneyback, czyli zwrot wydawanych pieniędzy
Jak odzyskać część swoich pieniędzy?

Banki stosują wiele sposobów, aby zachęcić klientów do wybrania ich produktów. Stosunkowo niedawno na polskim rynku finansowym pojawiła się nowa, tajemniczo brzmiąca oferta moneyback, która w wolnym tłumaczeniu oznacza „zwrot pieniędzy”. Innymi słowy, jeśli nasz bank proponuje nam skorzystanie z takiej opcji, mamy szansę na odzyskanie części naszych środków, które posiadamy na koncie, co tak naprawdę oznacza oszczędzanie pewnej cząstki wydawanych kwot. Nie są do więc dodatkowe pieniądze, jednak kilka procent z większości naszych comiesięcznych wydatków, które trafią z powrotem do naszej kieszeni to całkiem ciekawa opcja. Sprawdźmy zatem jak działa moneyback i czy można warto zdecydować się na konto bankowe z taką nowością.

 

Uzyskanie zwrotu części wydanych pieniędzy jest bezpośrednio związane z używaniem karty płatniczej, wydanej przez bank do posiadanego konta osobistego lub dodatkowej karty kredytowej. Większość z nas płaci kartą debetową każdego dnia, co oznacza łatwy dostęp do dodatkowej usługi. Wysokość zwrotu wydatków zależy oczywiście od banku, czasami również od rodzaju otwartego rachunku bankowego, jednak najczęściej mamy możliwość uzyskania pewnego niewielkiego procentu z operacji bezgotówkowych dokonanych kartą w sklepach. Część banków określa punkty, w których dostępna jest usługa moneyback, a mogą to być konkretne sklepy lub grupy usług czy produktów, takie jak stacje paliwowe, supermarkety spożywcze czy księgarnie.

 

Coraz więcej banków decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty możliwości uzyskania zwrotu części wydawanych kwot. Z perspektywy klienta, jest to ciekawa propozycja, szczególnie jeśli bank posiada ofertę promocyjną i początkowo oddaje nam więcej pieniędzy dla zachęty. Pojawia się jednak pytanie czy instytucjom finansowym taka usługa opłaca się, ponieważ powodem jej wprowadzenia jest bez wątpienia chęć zdobycia nowych klientów. Banki tak naprawdę nadal zarabiają na każdej dokonanej transakcji, pomimo zwracania części kwoty klientom. Każda płatność kartą obciąża punkt sprzedaży pewną prowizją. Ta kwota jest następnie rozdzielana pomiędzy centrum autoryzacyjne, producenta kart, takiego jak Visa czy MarterCard oraz bank, który część tej kwoty właśnie oddaje klientowi a część pozostawia dla siebie. 

 

Moneyback zyskuje coraz więcej uwagi i zainteresowanych klientów. Banki stopniowo dostosowują wysokość zwracanych pieniędzy do swoich potrzeb i możliwości. Jeśli rozważasz rozpoczęcie korzystania z usługi moneyback, nie zapomnij zapytać o wszelkie szczegóły w swoim banku.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie