Na co najczęściej przeznaczamy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może być rozwiązaniem na każdy cel. Gdy chcemy szybko pozyskać pieniądze, czy to na wakacje czy na nowy sprzęt, powinniśmy sprawdzić oferty banków dotyczące kredytów gotówkowych.

Na co najczęściej przeznaczamy kredyt gotówkowy?
Potrzebny zastrzyk gotówki?

Kredyt gotówkowy jest kredytem, z którego środki możemy przeznaczyć na dowolny cel. Oczywiście od zasad banku będzie zależało, czy instytucja poprosi nas o podanie celu, na jaki będą potrzebne nam pieniądze. Może się zdarzyć, że bank poprosi o motyw zaciągania kredytu, a w niektórych przypadkach będziemy wolni od przymusu jego podawania. Popularność kredytu gotówkowego jest związana z jego dostępnością. Kredyt gotówkowy jest dostępny właściwie dla każdej osoby fizycznej czy firmy, posiadającej stałe źródło dochodów.

 

W związku z możliwością przeznaczenia tego kredytu na dowolny cel, ludzie najczęściej składają wniosek o kredyt gotówkowy w celu kupna różnego rodzaju sprzętu RTV czy AGD. Innym popularnym celem jest wyjazd na wakacje. Ponadto, częste jest finansowanie zakupu używanego auta z tego typu kredytu. Kolejnym celem może być otwarcie niewielkiego biznesu oraz rozwijanie jakiegoś hobby, związanego z nakładami finansowymi. Coraz częściej ludzie decydują się na kredyt gotówkowy po to, aby sfinansować wesele, które jak wiemy związane jest ze sporymi kosztami. Dosyć niebezpieczne, ale także popularne, jest zaciąganie kredytu w celu spłaty wcześniejszych zobowiązań. Jeśli chodzi o firmy, to kierują one środki z kredytu gotówkowego na sfinansowanie drobnych remontów, czy zakup sprzętu. 

 

Niewątpliwą zaletą tego kredytu jest brak rozliczania przez bank celu na jaki chcemy pozyskać kredyt gotówkowy. Ponadto większość banków nie będzie od nas żądała żadnych specjalnych zaświadczeń czy poręczycieli, dlatego jest to szybka forma pozyskania gotówki, gdyż nie jest związana z czasochłonnymi formalnościami. Należy wspomnieć, że kredyt gotówkowy może zostać spłacony wcześniej, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów, co jest niewątpliwie zaletą tego typu kredytu. 

 

Oczywiście kredyt gotówkowy posiada także wiele wad, a najważniejszą z nich jest koszt. Kredyt ten jest uważany za drogi, gdyż posiada wysokie oprocentowanie. Porównując oferty, możemy zauważyć, że realne oprocentowanie będzie wynosiło około 20%, a jedyną walutą będzie polski złoty. Musimy się także liczyć z dodatkowymi kosztami, takimi jak prowizja banku, wynosząca około 5%. 

 

Największą zaletą kredytu gotówkowego jest brak konieczności określenia przeznaczenia oraz szybkie procedury jego przyznania. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie