Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Na ile lat wziąć kredyt?

Okres kredytowania odgrywa znaczącą rolę w wysokości mięsięcznych rat. Wydłużenie terminu spłaty może być zatem pomocne i pomóc nam otrzymać kredyt.

Na ile lat wziąć kredyt?

Każdy kredytobiorca stoi przed podjęciem wielu istotnych decyzji przed podpisaniem ostatecznej umowy z bankiem czy firmą pożyczkową.  Jedną z nich będzie wybór długości okresu kredytowania, czyli określenie na ile czasu chcemy związać się z kredytodawcą. 

 

Najprostszym podziałem dostępnych na rynku kredytów jest wzięcie pod uwagę terminu ich spłaty. I tak mamy kredyty krótkoterminowe, udzielane na nie więcej niż 12 miesięcy, kredyty średnioterminowe z możliwością spłacania przez 5 czy 6 lat oraz kredyty długoterminowe z wieloletnim okresem kredytowania.

 

Z logicznego punktu widzenia, im dłużej będziemy spłacać kredyt, tym comiesięczna rata będzie niższa, ponieważ nasze zobowiązanie podzielone zostanie na więcej mniejszych części. Z tego też względu, nasza zdolność kredytowa ulegnie poprawie, gdyż nasz budżet będzie mniej obciążony. Nie zawsze jednak warto wydłużać nasz okres kredytowania. Taki wybór będzie dla nas korzystny jeśli bank, z którego otrzymujemy kredyt czy pożyczkę, nie nalicza opłat za chęć wcześniejszej spłaty posiadanego zobowiązania lub za obniżenie wysokości raty w przypadku dokonania nadpłaty w poprzednich miesiącach. Taka opcja umożliwia nam nie tylko dokonywanie wyższych wpłat w razie możliwości, ale przede wszystkim zmniejszenie miesięcznego kosztu jeśli zdarzą się nam zwiększone wydatki. 

 

Znajdź tani kredyt na dowolny cel sprawdź >>

Wydłużenie okresu kredytowania wiąże się niestety z pewnymi ograniczeniami i konsekwencjami. Przede wszystkim, im dłuższy termin spłaty tym wyższe odsetki i tym samym wzrost kosztów kredytu. Pamiętajmy jednak, że w umowie podpisywanej z bankiem całkowita kwota do spłacenia zostanie dla nas wyliczona, także bez problemu możemy sprawdzić jakie zobowiązanie zaciągamy. Ograniczeniem natomiast może być nasz wiek, który istotny jest przede wszystkim przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Niektóre banki posiadają górną granicę wieku klienta w momencie zakończenia umowy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy szansę na otrzymanie potrzebnej gotówki jeśli mamy więcej niż 50 lat. Ułatwieniem będzie poproszenie naszych dzieci o zostanie współkredytobiorcami. Nie zawsze będzie to konieczne, gdyż dzisiejsze banki starają się podchodzić do swoich klientów indywidualnie i rozpatrują każdy wniosek osobno. 

 

Wybierając bank, w którym zaciągniemy kredyt warto sprawdzić maksymalny okres kredytowania oferowany w każdym typie kredytów. Czasami wydłużenie terminu spłaty może okazać się bardzo pomocne i pomóc nam w otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej.

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie