Najlepsza karta kredytowa - w którym banku ją dostaniemy?

Obecnie banki na każdym kroku zalewają nas ofertami kredytowymi. Karty złote, platynowe, zbliżeniowe i inne... Nie jest łatwo dokonać właściwego wyboru. Zastanówmy się, czym powinna charakteryzować się najlepsza karta kredytowa.

Najlepsza karta kredytowa - w którym banku ją dostaniemy?
Najlepsza karta kredytowa to brak opłat

Aby dokonać właściwego wyboru karty kredytowej, musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

 

Po pierwsze, powinniśmy zastanowić się nad celem, dla którego zamierzamy pozyskać kartę kredytową. Czy będziemy z niej korzystać codziennie podczas zakupów, czy może będzie ona nam potrzebna tylko do okazyjnych płatności? Najlepsza karta kredytowa powinna być dopasowana do naszych potrzeb tak, abyśmy nie tracili w związku z jej posiadaniem. 

 

Przygladając sie ofertom banków będziemy musieli zwrócić uwagę na 

 

  • długość okresu bezodsetkowego,
  • wysokość rocznej opłaty, 
  • opłatę za wydanie karty, 
  • dodatkowe usługi, 
  • ubezpieczenie,
  • programy rabatowe i inne

 

Oprocentowanie karty nie powinno mieć większego znaczenia dla osób mających pewność, że będą spłacać kredyt w terminie. Jednakże nadal najlepsza karta kredytowa powinna być nisko oprocentowana, gdyż nigdy nie wiemy, czy akurat w danym miesiącu spłacimy zadłużenie po czasie. Dla wszystkich, czy to spłacających kredyt po czy przed czasem, ważna będzie opłata za wydanie karty i roczna opłata za jej użytkowanie. Coraz częściej banki oferują karty zwolnione z opłaty rocznej za daną ilość transakcji w danym miesiącu. Wiąże się to z faktem, iż bankowi zależeć będzie na naszej aktywności związanej z kartą.

 

Inną kwestią będzie ubezpieczenie karty. Powinniśmy spojrzeć na regulamin i przekonać się, czy nasza karta jest ubezpieczona i czy opłata za ubezpieczenie będzie zależna od ilości transakcji czy ustalana miesięcznie.

 

W związku z rozwojem globalizacji, coraz częściej występujemy do banku po kartę kredytową w celu ułatwienia w podróży. Jeśli będzie ona nam potrzebna głównie podczas wyjazdów, najlepsza karta kredytowa musi mieć niskie opłaty za transakcje za granicą oraz być powszechnie akceptowana. W niektórych miejscach zapłacimy jedynie kartą MasterCard, a w innych American Express, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy sprawdzić uwarunkowania w krajach, do których sie wybieramy.

 

Która karta będzie najlepsza dla przeciętnego użytkownika?

 

Biorąc pod uwagę typowego klienta banku i porównanie kosztów, najlepsza karta kredytowa czekać będzie na nas w banku BNP Paribas oraz Alior Banku. Głowne zalety karty MasterCard w banku Paribas to 61-dniowy okres bezodsetkowy oraz brak rocznej opłaty za kartę. Ponadto atrakcyjny jest także system zwrotu 1 % wydatków za zakupy dokonywane w marketach spożywczych, na stacjach paliw, w aptekach oraz biurach podróży. 

 

Drugą najlepszą opcją jest karta Sync Credit Master Card wydawana w banku Alior Sync. Pierwszym pozytywnym punktem jest zerowa opłata roczna za kartę. Poza tym okres bezodsetkowy równy jest 58 dni. Dodatkowo, karta zapewnia 5% zwrotu za zakupy dokonywane przez internet, z wyłączeniem niektórych punktów, do 4 tysięcy złotych w ciągu roku dla klientów posiadających rachunek w Alior Sync i otrzymujących stałe comiesieczne przelewy na konto.

 

Jeśli chcielibyśmy rozważyć inne instytucje finansowe lub posiadamy konto w innym banku, to atrakcyjne karty znajdziemy także w banku Raiffeisen i Millenium banku. W obu dostaniemy kartę MasterCard bez opłaty rocznej o 56-dniowym okresie bezodsetkowym. Dodatkowo w banku Millenium na takich samych warunkach otrzymamy kartę Visa. Dodatkowo banki te przygotowały w ofercie kart także liczne rabaty. Ciekawą kartę, bez opłaty rocznej i z programami rabatowymi ma także Deutsche Bank (karta Silver) oraz mBank (karta Visa/MasterCard)

 

Jak widzimy, na rynku istnieje szeroki wybór kart. Podjęcie decyzji będzie zależało od wielu czynników i preferencji użytkownika karty. Warto jednak bliżej zapoznać się szczególnie z ofertami banku Alior Sync, Paribas, czy Deutsche banku.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie