Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce

Na jakie muzyczne festiwale warto się wybrać w tym roku? 

Najlepsze festiwale muzyczne w Polsce

Lato to sezon muzycznych festiwali. Ciepłe wieczory zachęcają do spotkań i uwalniają drzemiące w nas pokłady energii. Tegoroczny wybór eventów jest naprawdę spory, a do naszego kraju zawitają największe gwiazdy muzyki. Na jakie festiwale warto się wybrać?

Life Festival Oświęcim

Tegoroczna edycja oświęcimskich koncertów rozpocznie się 16 czerwca i potrwa 4 dni. Zainteresowani mogą liczyć na występy takich wykonawców jak:

  • Gromee,
  • Afromental,
  • Hey,
  • Mela Koteluk czy
  • Kayah.

Festiwal uświetnią też popisy wokalne Irlandczyka Chrisa de Burgha czy czerpiącego garściami z reggae Manu Chao.

Ceny karnetów zaczynają się od 269 złotych. Więcej informacji na stronie festiwalu.

Open’er Festival

1 lipca w Gdyni rozpocznie się czterodniowy festiwal Open’er. Na głównej scenie zobaczymy między innymi Asap Rocky, Drake’a, Kodaline, Faithless, Toma Odella, Mumford and Sons czy Lao Che.

Jeszcze więcej artystów z Polski i z zagranicy zagra na trzech pozostałych scenach festiwalu. Za czterodniowy karnet zapłacimy 550 złotych. Odwiedź oficjalną stronę festiwalu.

Woodstock Festival Poland

Organizowany na przełomie lipca i sierpnia festiwal zgromadzi takich wykonawców jak Within Temptation, Afro Celt Sound System, Molotov, Shaggy, VooVoo czy Decapitated. Zobacz na http://woodstockfestival.pl/.

Off Festival

Atrakcji nie zabraknie również na katowickim Off Festivalu. Bilety na sierpniowe koncerty można nabyć między innymi na Ticketpro i eBilecie.

Jarocin Festiwal

Na legendarnym już festiwalu w Jarocinie trzydziestolecie działalności muzycznej świętować będzie VooVoo. Wystąpią też Big Cyc, Lao Che, Curly Heads, Tymon & Transitors oraz Lech Janerka.

Jarociński festiwal ma zostać przeniesiony w inne niż dotychczas miejsce, osiągając większy rozmach. Karnety na odbywający się w dniach 17-19 lipca koncerty kupić można za 170 złotych.

Męskie Granie

Tegoroczne Męskie Granie obejmuje cykl wydarzeń w wybranych miastach w Polsce – 27 czerwca rozpoczyna się koncertem w Krakowie, a kończy 29 sierpnia w Żywcu.

Organizatorzy nie ujawnili jeszcze, jacy artyści wystąpią na scenach festiwalowych miast. Śledź stronę festiwalu, aby być na bieżąco z aktualizacjami dotyczącymi koncertów.

Castle Party

Latem odbędą się też niezależne festiwale. Na jednym z nich, w dniach 16-19 lipca w bolkowskim zamku, wystąpią tacy artyści jak Paradise Lost, Wardruna, Raison d’etre, Shadow System, Już Nie Żyjesz czy Cynical Existence. Lista wciąż jest uzupełniana o nowe zespoły. Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu na facebooku.

Audioriver

Ponad 70 koncertów odbędzie się w ramach festiwalu Audioriver. Fani muzyki elektronicznej będą mogli zobaczyć między innymi Underworld, Fur Coat, Bena Clocka, Joy’a Orbisona, Nervy czy Tale of Us. Festiwal odbędzie się w Płocku 24-26 lipca. Więcej na stronie festiwalu.

Festiwalowa oferta muzycznych wydarzeń w Polsce jest w tym roku naprawdę bogata – warto z wyprzedzeniem zaplanować, na jakie festiwale się wybierzemy, by odpowiednio wcześnie zabukować bilet i zdecydować, jakie koncerty w największym stopniu odpowiadają naszym muzycznym potrzebom. 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie