5 najlepszych krajów na trasie interrail

Dokąd warto wybrać się w kolejową podróż trasą InterRail?

5 najlepszych krajów na trasie interrail
Gdzie warto wysiąść podróżując po Europie?

Zakup biletu InterRail daje możliwość odkrycia najpiękniejszych zakątków Europy z perspektywy stanowiących punkt wyjścia każdej podróży pociągów.

Chociaż wybór najatrakcyjniejszych krajów na kolejowej mapie InterRail może zależeć od indywidualnych preferencji każdego z nas, poniżej znajduje się lista państw powszechnie uznawanych za te najbardziej warte odwiedzin.
 

Co zwiedzić na trasie Interrail

 

Hiszpania

Zróżnicowane krajobrazy podziwiane z okien pędzących przez Hiszpanię pociągów obejmują ruiny rzymskich akweduktów, spalonych słońcem traw, stromych wzniesień i bezkresnych pól.

Pociągiem przejechać można praktycznie całą Hiszpanię wzdłuż i wszerz, zatrzymując się nie tylko w największych miastach – tętniącym życiem Madrycie czy osławionej architektonicznymi perełkami Antoniego Gaudiego Barcelonie, ale i w mijanych po drodze mniejszych miejscowościach, takich jak znane z wiatraków walką, z którymi wsławił się Don Kichot Toledo czy pełna doskonale zachowanych średniowiecznych budowli Avila.

 

Francja

Bilet InterRail może dodać romantycznym podróżom przez Francję odrobiny pieprzyku. Absorbujący Paryż, pełne przepychu komnaty tętniącego historią Wersalu, strome ścieżki normandzkiego Mont St Michel, gorące lato w St Tropez, gotowy na przyjęcie nowych surferów Biarritz – kolejowa podróż przez Francję pozwoli zetknąć się z najlepszym, co Francja ma do zaoferowania odwiedzającym.

 

Włochy

Włochy to kolebka europejskiej kultury i sztuki, a kolejowa podróż przez urocze zakątki półwyspu apenińskiego pozwala zatrzymać się w historycznym centrum papiestwa, oblewanej wodami Adriatyku Wenecji, słynącej z niezapomnianych pejzaży Toskanii i jej renesansowego serca – Florencji.

Wycieczka do Rzymu czy nad położone niedaleko Mediolanu jezioro Como to kolejne punkty obowiązkowe na liście każdego podróżującego przez Włochy pociągiem turysty.

 

Irlandia

Irlandia to prawdziwa gratka dla fanów surowych krajobrazów, skąpanych w porannych mgłach jezior, skalistych klifów, ruin celtyckich budowli i rozległych wrzosowisk.

Zwiedzając Belfast warto rozważyć wizytę w organizujących pokazy tradycyjnego irlandzkiego tańca klubach i wybrać się na dobre irlandzkie piwo w jednym z tętniących życiem pubach.

 

Przez Danię do Szwecji

Dania i Szwecja to dwa północne kraje, które często odstraszają nieco ostrzejszych klimatem. Zapewniamy jednak, że ojczyzny Abby, klocków Lego czy Ikei warte są odwiedzenia.

Kolejowa podróż przez Szwecję to nie tylko rozległe przestrzenie nieskazitelnie czystych pejzaży, długich mostów, bardzo niebieskiej wody i orzeźwiających widoków nietkniętej ręką człowieka natury, ale i średniowieczne zakątki poprzecinanego siecią kanałów Sztokholmu.

Duńska Kopenhaga to z kolei stolica, która zapewnia jeden z najwyższych poziomów życia w Europie - może czas zobaczyć na własne oczy w czym tkwi sekret? Polecamy cieszący się popularnością Festiwal Jazzowy.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie