TOP 10: Najlepsze lotniska w Europie

Wyjeżdżając na urlop lub w podróż służbową, chcemy uniknąć niepotrzebnych stresów i spokojnie dotrzeć do celu. Które lotniska w Europie zasługują na miano najlepszych?

TOP 10: Najlepsze lotniska w Europie
Lista docenianych europejskich portów lotniczych

Lubiący latać coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na ceny biletów uprawniających do skorzystania z usług wybranych przewoźników, ale również komfort zapewniany przez europejskie porty lotnicze. Skąd najlepiej udać się w podniebną podróż? Jakie europejskie lotniska uchodzą za najlepsze zdaniem podróżnych?

Ranking europejskich portów lotniczych

 

Monachium

Najlepsze lotniska to nie tylko gwarancja wysokiej jakości obsługi klienta czy sprawnej odprawy bagażowej. Zdaniem pasażerów warto zwrócić uwagę również na oryginalną architekturę. Nowoczesną estetykę wnętrz terminalu lotniska w Monachium doceniają podróżni jednego z największych portów w Niemczech obsługującego rocznie ponad 38 milionów pasażerów.

Zurych

Największy port lotniczy w Szwajcarii to nie tylko świetnie zorganizowane miejsce pełne czytelnych informacji dla podróżnych, ale również czysta i elegancka przestrzeń zarządzana przez sympatyczną obsługę. Lotnisko w Zurychu obsługuje rocznie prawie 25 milionów pasażerów.

Heathrow

Londyński gigant lotniczy ceniony jest przede wszystkim za czytelność umożliwiającą sprawną komunikację i łatwość dostępu do wszelkich udogodnień. Niewysokie w porównaniu z innymi portami ceny w lotniskowych sklepach, wygodne terminale i wysokiej jakości saloniki biznesowe stanowią jego największe zalety. Lotnisko obsługuje ponad 70 milionów pasażerów rocznie.

Schiphol

Lotnisko będące siedzibą holenderskich linii lotniczych KLM pasażerowie cenią przede wszystkim za świetną organizację i jakość wewnętrznych oznaczeń. Amsterdam obsługuje ponad 50 milionów pasażerów rocznie.

Frankfurt

Największe lotnisko w Niemczech obsługuje 58 milionów pasażerów w ciągu roku. Pasażerowie wysoko oceniają nie tylko łatwość przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi terminalami, ale również nieskomplikowany dostęp do bazy sklepów i punktów gastronomicznych.

Kopenhaga

Duńskie lotnisko zyskało sympatię i uznanie podróżnych głównie dzięki wygodnym miejscom przeznaczonym dla oczekujących oraz bogatej ofercie tradycyjnych sklepów z alkoholem, kosmetykami czy odzieżą. Port lotniczy obsługuje ponad 24 miliony pasażerów rocznie.

Helsinki

Lotnisko znajduje się zaledwie 19 km od na północ od stolicy Finlandii i dzięki swojemu peryferyjnemu w skali europejskiej położeniu jest stosunkowo puste, co umożliwia sprawne poruszanie się po terminalu krajowym i międzynarodowym. Port w Helsinkach obsługuje 15 milionów pasażerów rocznie.

Kolonia

Nowoczesna architektura lotniska, jego estetyka, czystość i łatwość dostępu do wybranych terminali oraz przystępność lotniskowych oznaczeń sprawiają, że zlokalizowany między Kolonią i Bonn port jest jednym z najbardziej lubianych przez podróżnych. Obsługuje 9 milionów pasażerów rocznie.

Madryt

Hiszpańskie lotnisko, mimo że nie przedkłada podróżnym bogatej oferty gastronomicznej, zyskało ich uznanie dzięki swej architekturze. Obsługuje prawie 40 milionów pasażerów rocznie.

London City Airport

Wybudowane w samym sercu angielskiej stolicy lotnisko jest atrakcyjne głównie dla podróżujących klasą biznes pasażerów British Airways. Obsługuje 3,4 miliona podróżnych rocznie.

Do innych nagradzanych europejskich lotnisk należą również Francisco Sá Carneiro w Porto, estoński port w Tallinie oraz sztokholmska Arlanda. Chociaż ostatnie trzy lotniska znalazły się poza pierwszą dziesiątką, pasażerowie doceniają ich przygotowanie i udostępniane udogodnienia.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie