Najlepszy kredyt dla firm na start, a może inna forma finansowania działalności?

Niekoniecznie nowo otwierające się przedsiebiorstwo musi zabiegać o kredyt dla firm na start. Obecnie wiele firm może liczyć na dotacje, dzięki czemu mogą uniknąć zadłużania już na początku działalności.

Najlepszy kredyt dla firm na start, a może inna forma finansowania działalności?
Kredyt dla firm na start z dotacjami unijnymi

Generalnie przedsiębiorstwa starające się o kredyt muszą wykazać się odpowiednią historią i przedstawić odpowiednie zabezpieczenia. Obecnie niektóre banki mają jednak w ofercie kredyt dla firm na start. Przykładowo nowy przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z kredytu w bankach:

 

  • BZ WBK,
  • mBank,
  • Idea Bank,
  • FM Bank,
  • Bank Pekao SA

 

Otrzymanie kredytu inwestycyjnego na początku działalności będzie łatwiejsze niż kredytu hipotecznego i będzie można go spłacać nawet kilkanaście lat. Jeśli zależy nam na krótszym kredycie, możemy starać się o kredyt obrotowy.

 

Finansowanie działalności i rok bez ZUSu

 

Ciekawy kredyt dla start dla firm posiada w swojej ofercie Idea Bank. Bank nie będzie wymagał od klienta stażu działalności, a wysokość maksymalna kredytu to 350 tysięcy złotych. Ponadto przedsiębiorca nie będzie musiał mieć żadnych zabezpieczeń rzeczowych w przypadku kredytu do 25 tysięcy złotych. Kredyt ten będzie mógł być spłacany nawet przez 10 lat. Promocją w ofercie jest "Rok bez ZUSu". W przypadku jednoosobowej działalności przez pierwszy rok bank pokryje wartość składek ZUS do 400 złotych.

 

Dwa sposoby na dotacje

 

Przyszli przedsiębiorcy nie będą już musieli radzić sobie sami, jeśli chodzi o zdobycie gotówki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Kredyt dla firm na start nie jest już jedynym wyjściem, a przedsiębiorcy mogą skorzystać z dwóch innych źródeł pomocy:

 

  • wsparcie finansowe z Urzędu Pracy,
  • pomoc z Funduszy Unii Europejskiej

 

Wsparcie z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej może otrzymać jedynie bezrobotny. Wartość dotacji wynosi 22 tysięcy złotych. Nie jest konieczny ponadto odpowiedni czas rejestracji w urzędzie, a więc można już następnego dnia po rejestracji złożyć wniosek o dofinansowanie. Osoba ubiegająca się o środki będzie musiała mieć skończone 18 lat i przedstawić biznes plan. Na decyzję będziemy czekać 30 dni, a otrzymaną dotacje należy wydać w ciągu 30 dni od rozpoczęcia działalności.

 

Dotacje z Unii Europejskiej również nie dla wszystkich

 

Osoba rozpoczynająca działalność gospodarczą będzie mogła otrzymać z funduszy unijnych do 40 tysięcy złotych. Dotacje są przeznaczone dla osób, które przez ostatnie 12 miesięcy nie prowadziły własnej działalności. Ponadto pewne sektory, takie jak górnictwo, przewóz taksówkami, studio tatuażu czy prace sezonowe będą wyłączone z prawa do dotacji. Przed rozpoczęciem starania się o dodatkowe pieniądze powinniśmy dobrze sprawdzić, czy nasz sektor nie będzie wyłączony z prawa o pomocy. 

 

Jak widzimy kredyt dla firm na start nie jest jedynym wyjściem, gdy chcemy rozpocząć własną działalność. Przed podjęciem decyzji o zadłużaniu powinniśmy poznać inne formy finansowania nowo rozkręcanego biznesu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie