Najlepszy kredyt dla firm na start

Niewiele banków będzie w stanie udzielić kredytu firmom, które nie posiadają stażu. Jak znaleźć tani kredyt dla firm na start?

Najlepszy kredyt dla firm na start
Zakładasz firmę? Znajdź kredyt dla firm na start

Przedsiębiorca nie posiadający gotówki na start będzie musiał zdecydować się na jedną z form pozyskania środków pieniężnych z zewnątrz. Najlepszym w tym wypadku byłby tani kredyt na start dla firm, jednakże nie każdy bank udzieli go przedsiębiorcy bez stażu. Pozostają też inne formy finansowania działalności, takie jak chociażby nowy program Banku Gospodarstwa Krajowego "Pierwszy biznes - wsparcie na starcie".

 

Tani kredyt dla firm na start

 

Decydując się na kredyt, przedsiębiorca musi zdawać sobie sprawę z tego, że bank biorąc na siebie ryzyko niewypłacalności klienta, zaoferuje kredyt wysoko oprocentowany. Firma nie posiadająca stażu, której historii kredytowej bank nie może zweryfikować, będzie musiała być przygotowana na spore koszty. Jednakże istnieją banki, w których przedsiębiorca ma szansę na tani kredyt dla firm na start. W tym przypadku warto przyjrzeć się ofertom banków:

 

 

Największy kredyt przedsiębiorca otrzyma w Idea Banku, bo nawet do 350 tysięcy złotych do 10 lat. Ponadto bank oferuje kredyt do 25 tysięcy złotych bez zabezpieczenia, a także rok ZUS bez opłat. W FM Banku firma może otrzymać na start do 100 tysięcy złotych dla firm ze stażem minimum 3 miesiące. W przypadku firm bez stażu, przedsiębiorstwo może liczyć na kredyt do 15 tysięcy. Dodatkową korzyścią jest brak konieczności posiadania zabezpieczeń majątkowych. W mBanku wniosek o tani kredyt dla firm na start firma otrzyma wypełniając wszystkie dokumenty online, a kredyt może zostać uruchomiony nawet po 5 minutach.

 

Program "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie"

 

Program BGK istniejący od czerwca tego roku jest jednym z rozwiązań wobec kredytu na start. Jest on przeznaczony dla studentów ostatniego roku oraz absolwentów i jest związany z udzielaniem pożyczek na niski procent. Ma na celu rozwój przedsiębiorczości oraz tworzenie nowych miejsc pracy. W tym roku program jest realizowany jedynie w województwach mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim, a od roku 2014 obejmie zasięgiem pozostałe województwa.

 

Więcej o rozpoczynaniu biznesu:

Jak uzyskać kredyt dla firm na start? »

Położenie ma znaczenie, czyli kredyt dla firm ze wsparciem unijnym »

Krótki poradnik jak założyć firmę i otrzymać kredyt dla firm na start »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie