Najtańsza pożyczka dla studenta – krok po kroku

Pożyczka dla studenta jest także dla Ciebie. Sprawdź co powinno przykłuć Twoją uwagę!

Najtańsza pożyczka dla studenta – krok po kroku
Pożyczka dla studenta - na co zwrócić uwagę?

Na początku należy przyznać, iż student nie jest wymarzonym kredytobiorcą dla banku. Nie oznacza to jednak, że pożyczka dla studenta jest niemożliwa. Wychodząc na przeciw potrzebom jakie mają studenci, banki oferują pożyczki gotówkowe skierowane właśnie do nich. Instytucje parabankowe również posiadają w ofercie pozycję: pożyczka dla studenta. Nie zapominajmy, iż wielu studentów stara się być niezależnymi finansowo, co oznacza pracę i kontrolę nad wydatkami.

 

Pożyczka dla studenta - jak wybrać?

 

Przedstawiamy wszystkie najważniejsze elementy pożyczki dla studenta, na które warto zwrócić uwagę, wybierając rozwiązanie dla siebie.

 

  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO), która mówi o oprocentowaniu nominalnym, jakim obarczona jest pożyczka, oraz wszelkich dodatkowych kosztach pozaodsetkowych.
  • Nominalna stopa procentowa jest zazwyczaj dość niska - to właśnie ona prezentowana jest w reklamach i wszelkich broszurach zachęcających do zaciągnięcia pożyczki i określa wysokość odsetek doliczanych do naszego kredytu czy pożyczki.
  • Prowizja jaka jest pobierana przez bank, zależna od wysokości pożyczki, ma znaczenie, ponieważ podnosi koszt naszego zobowiązania. 
  • Ubezpieczenie kredytu, przeważnie na życie, ochronę na wypadek utraty zdolności do pracy oraz na wypadek utraty pracy. Procentowana stawka jest również obliczana od kwoty kredytu i sięga maksymalnie 1%. Niektóre banki wymagają ubezpieczenia, inne zostawiają tę kwestię do przemyślenia i własnego wyboru.

 

Obserwując wysokość o RRSO można podjąć decyzję o ofercie, która jest dla nas najbardziej korzystna. 

 

Zdolność kredytowa studentów


Studencie, zanim złożysz wniosek o pożyczkę...Musisz wiedzieć, że:

 

  • bank nie potraktuje Cię ulgowo, to znaczy, iż sprawdzi Twoją zdolność kredytową, jakie osiągasz przychody, jakie masz koszty, sprawdzi również jaką posiadasz historię kredytową,
  • wpływ na decyzję banku ma również Twoje wynagrodzenie, status  oraz forma zatrudnienia czy też inne zobowiązania finansowe jakie posiadasz, 
  • oczywiście wysokość Twojego wynagrodzenia może przesądzać o pożyczce, zależy na jaki okres czasu się decydujesz i na jaką kwotę.

 

Pożyczka dla studenta jest dobrym rozwiązaniem i jak najbardziej realnym. Zapoznaj się dokładnie z ofertami jakie są na rynku i zdecyduj, która jest odpowiednia dla Ciebie. Pamiętaj jednak, iż każde zobowiązanie należy spłacić, co wymaga odpowiedzialnego zarządzania swoimi finansami.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie