Potrzebujesz gotówki?

Wybierz kwotę i okres spłaty, wypełnij formularz, a nasi doradcy bezpłatnie wybiorą dla Ciebie kilka najlepszych propozycji.

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

DALEJ

Najtańszy kredyt gotówkowy na wakacje

Jak zapłacić za wakacyjny wyjazd?

Najtańszy kredyt gotówkowy może być dobrym sposobem na sfinansowanie wypoczynku. Wybór odpowiedniego dofinansowania to jednak istotna kwestia.

W okresie urlopowym wszyscy zastanawiamy się w jaki sposób sfinansować ten przyjemny czas. Niektórzy skrupulatnie oszczędzali, aby później nie wyrywać włosów z głowy, inni spędzą wakacje leniuchując w domowym zaciszu, co nie wymaga szczególnych nakładów finansowych. Co jednak z tymi, którzy chcą wyjechać, ale ich kieszenie i konta bankowe świecą pustkami? Czy najtańszy kredyt gotówkowy jest dobrym pomysłem?

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Wybierając najtańszy kredyt gotówkowy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

Po pierwsze, warto na początku sprawdzić możliwości w banku, w którym mamy założony rachunek. Często okazuje się, że oferty te posiadają specjalne warunki dla swoich klientów. W okresie wakacyjnym liczyć można również na oferty promocyjne z obniżonym oprocentowaniem lub zerową prowizją.

Po drugie, musimy zdecydować się w jaki sposób chcemy spłacać kredyt oraz ilu czasu będziemy potrzebować. Dobierzmy długość okresu spłaty oraz rodzaj rat do naszych powakacyjnych możliwości. Jeśli kredyt bierzemy w celu nienaruszania naszych oszczędności, nie powinniśmy mieć problemów z szybką spłatą zobowiązania i mniejszymi kosztami.

Dodatkowo, ważne jest czy chcemy uzyskać kredyt bez zabezpieczeń czy innych dokumentów. Decydując się na dofinansowanie z banku na niską kwotę, często jedynym wymogiem będzie stały miesięczny dochód. Możemy również złożyć wniosek wspólnie z naszym partnerem i tym samym zwiększyć naszą zdolność kredytową. 

Niezapomnijmy o porównaniu różnych ofert oraz upewnieniu się na jakie warunki kredytowania możemy liczyć. Nie bójmy się zadawać pytań doradcy czy negocjować!

Alternatywy do kredytowego finansowania

Oprócz kredytu gotówkowego, który możemy przeznaczyć na dowolny wakacyjny cel, na rynku znajdziemy inne sposoby sfinansowania przyjemnego urlopu

1. Pożyczka pozabankowa - interesująca alternatywa dla osób potrzebujących szybkiego zastrzyku gotówki, który spłacą zaraz po powrocie z wakacji. Znaleźć można sporo ofert bez dodatkowych kosztów przy pożyczkach spłaconych w terminie. 

2. Debet lub linia kredytowa w koncie - oba rozwiązania można z reguły otrzymać bez konieczności składania dodatkowych wniosków poprzez system bankowości elektronicznej. Konieczne będą regularne wpływy na konto, od których zależeć będzie wysokość przyznanych limitów.

3. Crowdfunding - jeśli posiadamy oryginalny pomysł na wakacje, chcemy spełnić niebanalne marzenie lub wyjechać na wolontariat, możemy spróbować szczęścia na portalach crowdfundingowych. Przygotowując ciekawy profil i dobrze argumentująć potrzebę zgromadzenia środków, mamy szansę na uzyskanie finansowej pomocy od innych.

4. Łowca okazji! Dla trudnego, nic trudnego - poświęć więcej czasu na wyszukiwanie promocji lotniczych, hotelowych czy wycieczkowych. Zapisz się na newslettery i otrzymuj najnowsze oferty z linii lotniczych lub portali z zakwaterowaniem. Warto również dołączyć do społeczności couch surfing i poznając nowych ludzi, podróżować niższym kosztem.

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc w finansowaniu wakacji, szczególnie jeśli opłacić chcemy jedynie nasz wyjazd, bez konieczności zaciągania wysokich kwot. Warto jednak poszukać alternatywnych sposobów zapłaty za chwilę odpoczynku.


Czytaj więcej:
Gdzie dostaniemy najtańszy kredyt gotówkowy? »
Gdzie po kredyt gotówkowy dla bezrobotnych? »