Potrzebujesz gotówki?

Wybierz kwotę i okres spłaty, wypełnij formularz, a nasi doradcy bezpłatnie wybiorą dla Ciebie kilka najlepszych propozycji.

Klikając, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowych za pomocą telefonu, sms oraz e-mail, wysyłanych przez firmę Adclick Lda (będącej właścicielem portalu mojportalfinansowy.pl) oraz Partnerów.

DALEJ

Najtańszy kredyt gotówkowy - w dzisiejszych czasach możliwe?

Kilka porad jak szukać kredytowych ofert

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc nam w rozwiązaniu kłopotów finansowych. Czy znalezienie takiego rozwiązania jest jednak proste?

Kredyt gotówkowy może pomóc nam w spełnieniu dowolnego celu. Znalezienie odpowiedniego kredytu, który nie obciąży zbytnio naszego budżetu domowego to jednak spore wyzwanie. Przeglądając dostępne oferty należy kierować się rozsądkiem i od początku do końca przemyśleć wszystkie ZA i PRZECIW

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Najtańszy kredyt gotówkowy można znaleźć wspierając się porównywarkami kredytowymi w Internecie, które zaprezentują nam szacowane koszty dla wybranych przez nas parametrów kredytowych. Tego typu kalkulatory przygotowywane są w prosty sposób, tak, aby nawet osoba, która nie bardzo orientuje się w sprawach finansowych nie miała problemów z ich wykorzystaniem.

Inną opcją jest poszukiwanie ofert we własnym zakresie. Znalezienie promocyjnych ofert kredytowych nie będzie trudne, należy jednak uważnie zapoznać się z proponowanymi czasowymi warunkami. W porównywaniu kredytów pomogą nam również rankingi, przygotowywane przez specjalistów finansowych, które znaleźć można w gazetach lub stronach internetowych.

Ponadto warto sprawdzić ofertę banku, w którym posiadamy rachunek. Może się okazać, że uzyskamy preferencyjne warunki jako dotychczasowy klient i nie warto wspierać się propozycjami innych banków. Często stali klienci muszą również dopełnić mniej formalności czy mogą złożyć wniosek przez system bankowości internetowej.

Na co zwracać uwagę?

Warto zaznaczyć, iż dla wielu osób określenie "tani kredyt" może mieć różne znaczenie: niektórzy szukają ofert, które nie obciążą ich miesięcznego budżetu domowe, inni skupiają się na kosztach długoterminowych. 

Niedrogie kredyty gotówkowe powinny charakteryzować się jednak kilkoma podstawowymi parametrami:

  • kwota i okres spłaty zależna od możliwości finansowych klienta,
  • możliwość wyboru rodzaju raty - kontrola kosztów miesięcznych i długoterminowych,
  • oprocentowanie - często zależne od wysokości kredytu,
  • prowizja - negocjujmy!
  • ubezpieczenie dobrowolne - często obniża koszty długoterminowe, jednak może zwiększyć ratę,
  • nieskomplikowana i szybka procedura - środki możemy uzyskać w ciągu 24 godzin, wspomniana już bankowość elektroniczna ułatwia nam złożenie wniosku,
  • możliwość skorzystania z wakacji kredytowych czy karencji,
  • niski koszt zmian warunków czy wcześniejszej spłaty,
  • całkowity koszt kredytu i RRSO jasno przedstawione klientowi.

Analizując dostępne oferty powinniśmy rozważyć wszelkie elementy składające się na ostateczną kwotę do spłaty. Weźmy pod uwagę zarówno nasz budżet domowy, jak i ogólne koszty. Nie zapomnijmy również o wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości oraz negocjowaniu z doradcą bankowym.

Czytaj więcej:
Gdzie dostaniemy najtańszy kredyt gotówkowy? »
Jak wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania? »