Najtańszy kredyt studencki 2014, czyli gdzie po finansowe wsparcie dla studenta

Czy student ma szansą na zdobycie dofinansowania w banku? Kredyt studencki nie należy do łatwych do zdobycia, jednak istnieje. Warto sprawdzić czy student może być klientem finansowym.

Najtańszy kredyt studencki 2014, czyli gdzie po finansowe wsparcie dla studenta
Kredyt studencki możliwy w banku?

Kredyt studencki na rynku komercyjnym jest rozwiązaniem nieco trudnym do znalezienia, jednak nie niemożliwym. Coraz więcej banków przygotowuje oferty skierowane do studentów, budując tym samym zaufanie wśród młodych ludzi, którzy często zostają z taką instytucją na dłużej.

 

Student jako kredytobiorca

 

Postawmy jednak sprawę jasno. Student jako klient kredytowy jest niestety postrzegany jako inwestycja o stosunkowo wysokim ryzyku. Dlaczego? Student jest głównie kojarzony jako osoba bez stałego źródła dochodu, z dorywczą pracą lub jej brakiej, która nie jest odpowiedzialna finansowo. 

 

Jeżeli odbiegasz jednak od stereotypu studenta, pracujesz oraz masz stosunkowo stałe zarobki, możesz liczyć na kredyt studencki w banku komercyjnym. Taki kredyt to nic innego jak kredyt gotówkowy, który może zostać udzielony studentowi, jeśli ten posiada pozytywną zdolność kredytową.

 

Kredyt studencki w banku

 

Postanowiliśmy porównać 3 konkurencyjne oferty na rynku, które w ostatnim czasie były popularne wśród żaków. 

 

Student najczęściej nie planuje zaciągnięcia kredytu na wysokie kwoty, ponieważ zastrzyk gotówki chce przeznaczyć na zakup laptopa czy wyjazd ze znajomymi.

 

Jeżeli przykładowo zdecydujesz się na kredyt w wysokości 5000zł na 3 lata, warto zainteresować się ofertami:

 

  • ING Banku Śląskiego – bank akceptuje zróżnicowane źródła dochodu a kredyt można uzyskać już przy 800 złotych dochodu. Rozkładając spłatę na trzy lata, można uzyskać miesięczną ratę w wysokości ok. 180 złotych, wraz z ubezpieczeniem. RRSO: ok. 19%
  • Getin Banku – tutaj również możesz przedstawić różne źródła swojego dochodu, który nie jest wygórowany. Przy tych samych warunkach kredytowania, miesięczna rata mogłaby wynieść ok. 170 złotych, bez ubezpieczenia. RRSO: ok. 13%
  • BNP Paribas – bank indywidualnie oceni Twoją zdolność kredytową i sprawdzi źródło dochodu, co najczęściej zwiększa szansę na otrzymanie pozytywnej decyzji. Rata na trzyletni okres spłaty wyniesie ok. 180 złotych. RRSO: ok. 20%

 

Dobrym pomysłem jest również sprawdzić czy bank, w którym mamy konto osobiste nie posiada specjalnej oferty dla swoich stałych klientów. W ostatnich miesiącach bank PKO BP wzmocnił promocję swoich produktów dla młodych osób, w tym studentów. Warto zainteresować się kontem osobistym “Dla Młodych” i poznać warunki posiadania limitu kredytowego w rachunku.

 

Zdolność kredytowa studentów

 

Jeśli obawiasz się zaniżenia Twojej zdolności kredytowej w związku z posiadaniem statusu studenta, spróbuj znaleźć poręczyciela, który pomoże Ci przekonać bank do swojej wiarygodności.

 

Dobrym pomysłem jest również obserwowanie kredytów promocyjnych, czyli takich, które są udzielane przez krótki okres czasu.

 

Pamiętajmy, iż każdy bank dokładnie sprawdza potencjalnego kredytobiorcę, dlatego też drogi studencie musisz pamiętać, że:

 

  • sprawdzi Twoją zdolność kredytową, to znaczy jakie masz dochody oraz koszty, sprawdzi również Twoją historię kredytową,
  • na decyzję banku wpływa również Twoje wynagrodzenie oraz zatrudnienie, jeżeli jako student pracujesz na zlecenie, oczywiście ma to znaczenie dla banku, ale dochody z takiej umowy musisz osiągać od dłuższego już czasu.

 

Kredyt studencki na rynku komercyjnym jest niestety nadal dość rzadką opcją. Banki udzielą kredytu tylko wiarygodnym kredytobiorcom a studenci nie zawsze do takich należą. Preferencyjny kredyt studencki cieszy się dużo większym powodzeniem wśród żaków, nie każdy może go jednak uzyskać.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie