Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Najwygodniejsza spłata kredytu gotówkowego

Spłata kredytu - jak to zrobić? Jakie raty wybrać? Poznaj, jaki rozkład rat może być dla Ciebie najkorzystniejszy i dlaczego.

Najwygodniejsza spłata kredytu gotówkowego
Spłata kredytu-jak się do tego zabrać?

Pytanie wydaje się dość proste, ale odpowiedź dla każdego z nas może być zupełnie inna. Wszystko zależy od sytuacji w jakiej się znajdujemy – dlatego też najwygodniejszy sposób aby spłata kredytu gotówkowego nie przynosiła nam problemów, pozostaje w gestii kredytobiorcy.

 

Kredyt gotówkowy można spłacać w ratach równych lub też malejących. Na początku warto również wiedzieć, iż na każdą ratę składa się część kapitałowa oraz odsetkowa.

 

Co oznacza spłata kredytu w ratach malejących?

 

Oznacza, iż pierwsze raty naszego kredytu są najwyższe, a ich wysokość maleje w trakcie spłaty kredytu. Spłaca się stałą kwotę kapitału oraz malejącą kwotę odsetek.

 

Co oznacza spłata kredytu w ratach równych?

 

Oznacza to, iż kwoty, które będziemy spłacać miesięcznie – czyli kapitał plus odsetki będą równe przez cały okres spłaty kredytu. W początkowym okresie kredytowania część odsetkowa raty jest najwyższa i z czasem maleje. 

 

O czym warto wiedzieć przy rodzaju rat?

 

Koszt kredytu jest wyższy w przypadku rat równych, a niższy w przypadku rat malejących. Dlatego też metoda rat malejących jest bardziej pożądana, ale oznacza to, iż musisz dysponować większą gotówką na początku spłaty kredytu. Nierozłącznie jest to związane z lepszą zdolnością kredytową. Różnice te są jednak znacznie bardziej widoczne przy wyższych kwotach kredytu i na dłuższy okres, np. przy kredytach hipotecznych. Lepiej również nie decydować się także na raty równe, jeżeli kredytobiorca planuje nadpłacić lub wcześniej spłacić kredyt hipoteczny.

 

Większość kredytobiorców decyduje się na raty równe, ponieważ wysokość pierwszych rat w przypadku rat malejących jest dość wysoka i łatwiej w ten sposób zarządzać budżetem domowym i zaplanować przyszłe wydatki.

 

Analizując możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy, bank przyjmuje wysokość pierwszych rat, dlatego też więcej kredytobiorców decyduje się na raty równe, gdyż ich wysokość jest niższa niz rat malejących i łatwiej otrzymać wtedy kredyt, nawet przy nieco niższej zdolności kredytowej.

 

Przed podjęciem decyzji o rodzaju rat warto się dobrze zastanowić, należy mieć na uwadze, iż nie możemy zbyt mocno obciążyć naszych finansów domowych.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie