RRSO 18,15%
sprawdź koszt kredytu

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 18,15%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8330 zł, całkowita kwota do zapłaty: 10 532,36 zł, oprocentowanie nominalne: 5%, całkowity koszt kredytu: 2202,36 zł (w tym opłata przygotowawcza: 1470,00 zł (15%), odsetki: 732,36 zł), 34 równe, miesięczne raty w wysokości 309,78 zł – przykład reprezentatywny. Pożyczkę po okazaniu wyciągu z ROR mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę (regularne wpływy za ostatnie 6 miesięcy) lub emeryturę (za 1 miesiąc). Pożyczka na deklarację o dochodach dotyczy wybranych źródeł uzyskiwania dochodu, np. umowy o pracę, emerytury i renty. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Informacja handlowa wg stanu na 20.12.2016 r. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i www.aliorbank.pl

Zwiń

Czy każdy nieudokumentowany dochód jest nieakceptowany przez banki?

Nie każdy dochód jest zarobkiem. Istnieją również dochody, które otrzymujemy regularnie, jednak nie możemy ich odpowiednio zaświadczyć. Czy nieudokumentowany dochód jest przeszkodą na drodze do uzyskania kredytu?

Czy każdy nieudokumentowany dochód jest nieakceptowany przez banki?
Kredyt bez potwierdzenie wysokości dochodów?
  • zdolność kredytowa
  • dochód akceptowany przez bank

Z prowadzonych badań i dostępnych statystyk wynika, że nie tylko osoby zadłużone w skali przekraczającej ich dochód nie mają dostępu do większości produktów bankowych. W wielu przypadkach z obiegu bankowej przychylności wykluczone są również osoby, które nie mają możliwości przedstawienia instytucjom finansowym potwierdzenia otrzymywania wynagrodzenia (np. osoby zatrudnione w szarej strefie, nieodprowadzajace podatków od swojej działalności). Czy każdy nieudokumentowany dochód jest nieakceptowany przez banki?

 

Zaświadczenie o dochodach

 

W większości przypadków dominuje opinia, że tylko udokumentowany dochód może stać się podstawą oceny zdolności kredytowej klienta, a w konsekwencji również przyznania mu kredytu. 

 

Istnieją jednak banki, które podejmują się uwzględnienia zadeklarowanego przez klienta dochodu bez koniecznego potwierdzenia, wychodząc z założenia, że nieudokumentowany dochód nie wpływa w większym stopniu na wzrost ryzyka kredytowego, a i potwierdzone wpływy gotówkowe osiągane przez klienta nie dają często gwarancji długoterminowości i płynności finansowej. 

 

Analiza zdolności kredytowej

 

W przypadku, gdy instytucje finansowe zdecydują się dokonać analizy zdolności kredytowej klienta na podstawie jego deklaracji, nie posiadając dokumentu potwierdzającego realną wartość przychodów, banki mogą dokonać szacunkowej analizy wielkości dochodu klienta (o ile istnieją przesłanki do zgromadzenia niezbędnych do tego szacunku obiektywnych danych). 

Taka analiza może zostać przeprowadzona np. w oparciu o historię operacji na rachunku bankowym z ostatnich kilku miesięcy oraz budżet gospodarstwa domowego. Dodatkowo, warto zadbać o pozytywną historię kredytową, która będzie dodatkowym powodem dla banku do rozpatrzenia naszego wniosku na tak.

 

Za możliwością ubiegania się o kredyt nawet w przypadku posiadania nieudokumentowanego dochodu przemawia fakt, iż większość osób mogących jedynie zadeklarować wysokość swoich zarobków często otrzymuje wyższe wynagrodzenie niż pracownicy posiadający udokumentowany dochód. Szansę na kredyt mają więc w niektórych placówkach również osoby zatrudnione „na czarno”.

 

Sprawdź również:

Jak poprawić swoją zdolność kredytową? »

Warunki kredytowania a nasz zawód »

Kredyt dla bezrobotnych, czyli jakie dochody akceptują banki »

 

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie