Szkolna wyprawka: Jak sprzedać nieużywane podręczniki?

Wyprawka szkolna to spory powakacyjny wydatek. Książki z zeszłego roku szkolnego rzadko przydają się dzieciom. Jak odzyskać pieniądze za nieużywane podręczniki?

Szkolna wyprawka: Jak sprzedać nieużywane podręczniki?
Jak oszczędzić na wyprawce szkolnej?

Koniec sierpnia to intensywne przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Szkolna wyprawka dla dzieci angażuje niejednego rodzica w poszukiwanie nowych podręczników czy zestawu niezbędnych przyborów. Przed rozpoczęciem zakupów warto pomyśleć o sprzedaży pozostałych z poprzednich lat nauki książek. Pozwoli nam to zdobyć choć część funduszy na nowe wyposażenie dla dziecka.

Jak sprzedać nieużywane podręczniki szkolne?

 

Kiermasz w szkole

Wiele szkół organizuje przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego specjalne kiermasze, na których uczniowie wyższych lat mają okazję odsprzedać swoim młodszym kolegom podręczniki i zestawy ćwiczeń. Warto z wyprzedzeniem dowiedzieć się, czy najbliższa nam placówka organizuje tego typu kiermasz i przygotować książki na sprzedaż.

Najrozsądniej wybrać będzie szkołę, w której uczą się nasze dzieci – tam prawdopodobieństwo wykorzystania przez nauczycieli tego samego zestawu podręczników w młodszych klasach jest największe.

Umów się

Jeśli twoi znajomi albo rodzina mają dzieci w podobnym do twoich wieku, z pewnością możesz umówić się z nimi na sprzedaż szkolnych podręczników. Bez wątpienia będą woleli odkupić zestaw po niższej cenie niż ta obowiązująca w księgarni.

Możesz też poprosić dziecko, by dogadało się z kolegą czy koleżanką z młodszych lat – sytuacja powtarza się co roku i posiadanie „stałego” klienta zainteresowanego kupnem podręczników z pewnością byłaby dużym ułatwieniem. Warto też rozwiesić w szkole ogłoszenia o chęci sprzedaży podręczników. Bez wątpienia znajdzie się wielu zainteresowanych ich zakupem.

Sprzedaż w Internecie

W sieci istnieje wiele stron, na których zamieścić możemy oferty sprzedaży podręczników. Ogłoszenie opublikować można na jednym z ogólnych portali sprzedażowych, takich jak OLX czy Allegro, albo na jednym z tych tematycznych – na przykład sprzedamksiążki.pl.

Odwiedzić można również fora dla rodziców i poszukać wątków o chęci kupienia podręczników lub samemu stworzyć wpis ze zdjęciami posiadanych książek.

W przypadku napotkania na trudności ze sprzedażą podręczników posiłkować możemy się również stacjonarnymi sklepami czy punktami trudniącymi się zakupem i ponowną sprzedażą książek – liczyć musimy się jednak z tym, że cena, jaką zaproponuje się nam za cały zestaw, nie będzie atrakcyjna i w żaden sposób porównywalna z oryginalnym kosztem zakupu danej pozycji.

  • RADA: Pamiętajmy jednak, aby zadbać o posiadane podręczniki. Warto zabezpieczyć rogi, obkleić książki i pouczyć dziecko o nie pisaniu w podręcznikach, czy to ołówkiem czy długopisem.

Szkolna wyprawka spędza sen z powiek niejednemu rodzicowi. Warto wcześniej zadbać o sprzedaż posiadanych książek, aby przygotować się finansowo na zakup nowych. Szkolna wyprawka okaże się wtedy mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie