Niezbędnik rodzica na wakacjach

Wakacyjny niezbędnik rodzica, czyli urlop z dziećmi. Co zabrać ze sobą?

Niezbędnik rodzica na wakacjach
Podróżowanie z maluchem to nie lada wyzwanie!

Wakacje z dzieckiem to niewątpliwie wspaniała przygoda, ale też i wyzwanie dla rodziców. Warto odpowiednio się przygotować do wyjazdu, aby nic nie zakłóciło miłych chwil wspólnego odpoczynku.
 
W natłoku codziennych spraw oraz przedwyjazdowego zamieszania, zdarza się zapomnieć o ważnych rzeczach. Niezbędnik rodzica to mini-przewodnik odnośnie tego, co należy spakować na wakacyjną podróż z dzieckiem.
 

NIEZBĘDNIK RODZICA NA WAKACJACH

 

TRANSPORT MALUCHA

Niezależnie od długości trasy, należy przygotować bezpieczny i wygodny fotelik samochodowy. Warto by był wykonany z miłego w dotyku materiału, co zwiększy komfort dziecka (zwłaszcza na długich trasach). Bardzo przydatne będą rolety samochodowe, które ochronią dziecko przed nadmiarem słońca i pozwolą na spokojny sen.
 
Kolejną rzeczą stanowiącą podstawę podróży, będzie wózek dziecięcy bądź nosidełko. Wózek powinien być łatwy w montażu, zwrotny i lekki. Alternatywą będzie ergonomiczne nosidełko, w którym bez problemu przetransportujemy kilkumiesięcznego malucha. Dla aktywnych rodziców istnieje również turystyczna wersja nosidełka, przydatnego np. na górskich szlakach.
 
Fani rowerów powinni zaopatrzyć się w fotelik rowerowy dla dziecka bądź specjalną przyczepkę rowerową.
 
 

BEZPIECZEŃSTWO

Dobrze wyposażona apteczka powinna być podstawą każdego wyjazdu, a zwłaszcza, gdy na pokładzie znajduje się mały podróżnik. Niezbędnik rodzica powinien zawierać kremy przeciwsłoneczne oraz czapeczkę lub kapelusik do ochrony przed słońcem.  
 
Przed ukąszeniami ochroni dziecko moskitiera przyczepiona do wózka bądź łóżeczka turystycznego.
 
Planując wyjazd nad morze warto zaopatrzyć się w specjalny mini-namiot chroniący dziecko przed słońcem i wiatrem. Taki gadżet to również świetny pomysł dla mam karmiących piersią, gdzie bez skrępowania będą mogły ukryć się na ten czas z maluchem.     
 
 

MAŁE CO NIECO

Warto zabrać ze sobą dziecięce sztućce i kubeczki oraz mieć przy sobie coś pożywnego do jedzenia.

W bagażu podręcznym nie powinno więc zabraknąć obiadków w słoiczkach, deserków, kanapek czy owoców. Do tego obowiązkowo napoje, np. woda. Niezbędnik rodzica powinien zawierać również lodówkę turystyczną, dzięki czemu posiłki zawsze będą odpowiednio schłodzone i świeże.  
 
 

CZAS NA ZABAWĘ

Niezbędnik rodzica powinien również zawierać kilka lekkich i lubianych przez dziecko zabawek. Pozwolą one na szybszą adaptację maluszka w nowym miejscu oraz na miłe spędzenie czasu w razie ewentualnej niepogody. Nieco starsze dzieci ucieszą się z kolorowych kredek, dzięki którym uwiecznią swoje niezapomniane wakacje.  
 
Zainstalowanie ciekawej aplikacji w telefonie może być dobrym pomysłem, np. podczas długiej i męczącej trasy bądź w sytuacji awaryjnej, kiedy malucha ciężko ukołysać do snu.
 
 
Wakacyjny wyjazd często podporządkowany jest całkowicie pod wymagania maluchów. Może to być odrobinę niesprawiedliwe dla rodziców, jednak trzeba „spakować” ze sobą także dużo dobrego humoru i elastyczności dla realizowania planów. Im szczęśliwszy będzie mały podróżnik, tym wakacje będą bardziej udane!

Życzymy powodzenia podczas wakacyjnych podróży!

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie