6 sposobów na obniżenie kosztu Świąt Bożego Narodzenia

Nawet, jeżeli wydaje wam się, że do świąt jeszcze dużo czasu, uwierzcie nam na słowo – dobra organizacja i odpowiednio wczesne planowanie, to z całą pewnością niższy koszt świętowania Bożego Narodzenia.

6 sposobów na obniżenie kosztu Świąt Bożego Narodzenia
Wskazówki na ekonomiczne przygotowania do świąt

Poniżej kilka wskazówek na to

jak obniżyć koszt bożonarodzeniowego okresu

 

1 Zrób listę (i zweryfikuj ją dwa razy)

Jak doskonale wiecie, nie jest trudno wydać fortunę na prezenty i jedzenie na święta. Nie musimy przypominać, że często bez wczesnego planowania zdarza się nawet kupić dwa razy ten sam produkt.

Przygotuj listę prezentów i niezbędnych produktów – rozsądnie zaplanuj wydatki, określ mniej więcej koszt każdego z podarunków. Podobnie potraktuj listę produktów spożywczych. Nie ma nic gorszego, jak dać się nabrać na promocje i kupić niepotrzebne rzeczy, których i tak nie wykorzystamy.

Lista zrobiona? To nie wszystko! Przeczytaj ją jeszcze dwa razy i upewnij się, że rzeczywiście jest na niej tylko to, co jest niezbędne.

2 Zakupy przez Internet

Pewnie wyda wam się to dziwacznym pomysłem, ale polecamy już dziś rozpocząć zakupy online. Koszt produktów jest aktualnie ciągle niższy niż przed świętami. Zaskoczy was wzrost cen tuż przed 24 grudnia.

W Internecie znajdziecie bardzo atrakcyjne oferty, w internetowym markecie zrobicie zakupy ze sporą zniżką i unikniecie corocznej nerwowej gonitwy za prezentami na ostatni moment.

3 Zrób zapasy

Nie czekaj ze wszystkim na ostatnią chwilę. Koszt zakupów to nie tylko pieniądze, ale i czas. Zrób zapas produktów, które się nie psują, mrożonek i słodyczy.

Pamiętajcie jednak, aby przechowywać zakupione produkty w innym miejscu niż te do codzienniego spożycia. Jeżeli zostawicie przeznaczone na Boże Narodzenie słodyczy w widocznym miejscu, miejcie świadomość, że znikną w mgnieniu oka i nie doczekają świąt.

4 Obudź kreatywność

W tym roku postaraj się zrobić więcej rzeczy samodzielnie. Mowa nie tylko o potrawach, ale także dekoracji. To gwarancja na to, że koszt świąt istotnie się obniży.

Jeżeli planujecie Boże Narodzenie w dużym rodzinnym gronie, upieczenie pysznych ciast wyjdzie znaczniej taniej, niż kupno, a przy okazji będziecie mieli okazje na prezentację swych talentów.

Poza oszczędnościami, domowe czynności wykonywane wraz z rodziną są świetną okazją do spędzenia czasu razem. Udekorujcie z dziećmi mieszkanie, zróbcie samodzielnie ozdoby na choinkę, wieniec ze świecami, przygotujcie świąteczne dekoracje na drzwi do domu.

Zróbcie samodzielnie kartki świąteczne. Nie ma nic przyjemniejszego, jak dostać życzenia świąteczna na karcie wykonanej w oryginalny sposób.

Obudźcie kreatywność!

5 Bilety

Jeżeli udajecie się w odwiedziny do rodziny, która mieszka daleko, pamietajcie, żeby zaplanować podróż wcześniej. Może w tym roku zamiast wyprawy samochodem na koniec Polski, warto kupic bilet PKP? Niższy koszt i nowe doświadczenie dla dzieci – czemu nie?

Decydując się już teraz, traficie na wiele okazji zniżek. Często kupując bilety online, zapłacicie znacznie mniej niż w okienku tuż przez wyjazdem.

Jeżeli planujecie daleki wyjazd do rodziny za granicę, mamy nadzieję, że już zaopatrzyliście się w bilety!

6 Zabawa w Świętego Mikołaja

Ile razy wysyłaliście kartki świąteczne i upominki pocztą? Może w tym roku warto osobiście przebrać się za Świętego Mikołaja i wręczyć najbliższym kartki? Oczywiście mówimy o osobach, które mieszkają niedaleko nas.

Zastukajcie do drzwi rodziny i przyjaciół i wywołajcie ich uśmiech na twarzy. Gwarantujemy: będą pamiętać nasze życzenia dłużej, niż czytając je na jednej z dziesięciu kart, które otrzymają pocztą.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie