Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Ochrona zwierząt domowych w Polsce

Koszty ponoszone na żywienie oraz akcesoria dla zwierząt domowych rosną z roku na rok. A jak wygląda ochrona zwierząt domowych?

Ochrona zwierząt domowych w Polsce
Ubezpieczenie psa i kota - wcale nie brzmi śmiesznie. Ochrona zwierząt domowych w Polsce jest bardzo słaba.

 

W Polsce mamy około 16 milionów zwierząt domowych, w tym 6 milionów kotów oraz 10 milionów psów, co oznacza, że około 41% Polaków posiada zwierzaka, przy założeniu, że na jedną osobę przypada jeden czworonóg.

 

Okazuję się, że wydatki na zwierzęta domowe rosną z roku na rok. W roku 2011 wydaliśmy około 1,8 miliarda zł na żywienie naszych czworonogów, a na akcesoria około 300 milionów. Do weterynarza chodzimy znacznie częściej i to nie z powodu dolegliwości, ale w celach zapobiegawczych. Koszty leczenia czworonogów są dość wysokie, dlatego też staramy się zapobiegać ich ponoszeniu.

 

Dlatego też rozwiązaniem na które warto zwrócić uwagę jest ubezpieczenie kosztów leczenie psów i kotów. W wielkiej Brytanii ubezpieczonych jest około 80% zwierzaków, w Polsce niecałe 0,5%. Ochrona zwierząt może zapobiec ponoszeniu jak wcześniej już wspomniano dość wysokich kosztów leczenia, przykładowo leczenie niewydolności nerek kosztuje około 800 zł, a leczenie artretyzmu około 350 zł.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia psów i kotów obejmuje pobyt w klinice zwierząt oraz koszty badań, leków, zabiegów ambulatoryjnych i operacyjnych. Oczywiście pewnych kosztów nie będziemy w stanie uniknąć, gdyż ubezpieczalnie wprowadzają wiele ograniczeń jak na przykład leczenie uzębienia, opieki związanej z porodem czy zachorowań będących skutkiem zaniedbania szczepień ochronnych. Dlatego też trzeba się liczyć, iż ochrona zwierząt nie będzie pełna, ale częściowa, co nie zmienia faktu, że warto.

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia psów i kotów zawiera się przeważnie na okres jednego roku. Wysokość składki ubezpieczenia zależy od sumy ubezpieczenia, wieku ubezpieczonego zwierzęcia oraz okresu ubezpieczenia.

 

Każdy właściciel zwierzęcia domowego chciałby, aby jego pupil w razie potrzeby otrzymał jak najlepszą opiekę. Korzystanie z ubezpieczenia to nie tylko zapewnienie ochrony zwierząt, ale także pomoc w ponoszeniu kosztów leczenia. Warto się zastanowić, czy nie skorzystać z ofert dostępnych na rynku.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie