Oddłużanie – prawdy i mity

Na czym polega oddłużanie? Wiele osób mylnie podchodzi to tego typu usług, kierując się wielowa mitami. Przybliżamy zatem kilka faktów o pomocy osobom zadłużonym.

Oddłużanie – prawdy i mity
Oddłużanie - co warto wiedzieć, jak nie dać się nabrać

Czy wiesz czym jest oddłużanie? 

 

Oddłużanie jest to działanie prawne, negocjacyjne i finansowe, które ma na celu zredukowanie lub umorzenie zaciągniętego długu. Tak więc ostatecznie oznacza pomoc zadłużonemu w poprawie jego sytuacji finansowej.

 

Obecnie na rynku działa wiele firm, które nie tylko zajmują sie pomocą w egzekwowaniu długów, ale także istnieją takie, które oferują pomoc dłużnikom. Jakie są prawdy i mity dotyczące tychże instytucji? Co należy wiedzieć i czego się spodziewać?

 

Prawdy i Mity o oddłużaniu

 

1. Firmy oddłużeniowe są wyłącznie nastawione na zysk i w rzeczywistości nie są w stanie pomóc osobom zadłużonym. Ich działanie ogranicza się do wysyłania korespondencji a skutek nagabywań instytucji finansowych jest niestety marny – MIT

 

Należy jednak uważać, ponieważ rzeczywiście istnieje wiele firm, które działa w ten sposób. Dlatego też wcześniej należy sprawdzić daną firmę. Wiele z nich składa się z doświadczonych pracowników: prawników i finansistów, którzy są w stanie dokładnie przeanalizować Twoją sytuację i dać Ci użyteczną radę, co wcale nie oznacza, iż rozwiążą wszystkie Twoje problemy.

 

2. Firmy oddłużeniowe grają na Twoich emocjach, używając tanich i często nieprawdziwych sloganów – PRAWDA

 

Niestety większość firm wie, iż osoby w trudnej sytuacji finansowej będą łapały się ostatniej deski ratunku. W ten sposób łatwej jest je wykorzystać i przekonać do podjęcia współpracy.

 

3. Za usługi firmy oddłużeniowej trzeba słono zapłacić – PRAWDA

 

Każda firma oddłużeniowa ma swój cennik i nie gwarantuje, iż uda się rozwiązać Twoje problemy. Może się okazać, iż na koniec zostaniesz z takim samym długiem i będziesz musiał zapłacić za jej usługi. Może się jednak okazać, iż zapłacisz za usługę, ale firma oddłużeniowa wynegocjuje dla Ciebie dużo lepsze warunki. Pamiętaj jednak, iż swój dług zawsze będziesz musiał spłacić. 

 

PAMIĘTAJ: firmy oddłużeniowe nie spłacą Twoich długów, pomogą jednak w ich uregulowaniu.

 

Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy oddłużeniowej, przemyśl swoją decyzję. Sprawdź wszystkie możliwe opcje i spróbuj negocjować na własną rękę. Jeżeli się nie uda – znajdź odpowiedzialną i rzetelną firmę, która zrobi to za Ciebie. Oddłużanie niestety nie jest proste.

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie