Z okazji nowego roku obniżamy oprocentowanie pożyczki o 50%
RRSO 10,56%
Sprawdź koszty kredytu

Przykład reprezentatywny dla wariantu 10 000 zł na 24 miesiące: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 10,56%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty: 11 083,10 zł, oprocentowanie stałe: 4,74%, całkowity koszt kredytu: 1083,10 zł (w tym: prowizja: 554,09 zł (5,25%), odsetki: 529,01 zł), 24 równe, miesięczne raty w wysokości 461,79 zł. Kalkulacja została dokonana na 30.12.2016 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty. Wartość oprocentowania i prowizji jest obniżona o 50% w stosunku do standardowej oferty pożyczki. Pożyczkę na dowód mogą otrzymać osoby mające relację z Bankiem oraz uzyskujące dochody m.in. z umowy o pracę, umowy-zlecenia lub umowy o dzieło. Aby otrzymać Pożyczkę na dowód, niezbędne jest posiadanie adresu e-mail. Szczegóły oferty w placówkach i na www.aliorbank.pl.

Zwiń

Odrzucony wniosek kredytowy: co dalej?

Co zrobić, gdy bank odrzucił nasz wniosek kredytowy? Czy mamy szansę poprawić zdolność kredytową lub starać się o pożyczkę w innym banku?

Odrzucony wniosek kredytowy: co dalej?
Brak szansy na kredyt?

W sytuacji, gdy potrzebujemy dodatkowych środków finansowych, najczęściej zwracamy się do banku, wypełniamy wniosek kredytowy i oczekujemy na informację o jego rozpatrzeniu. Często okazuje się jednak, że nie spełniamy wymogów wybranej placówki, uprawniających do otrzymania pieniędzy, o które się staramy. Co robić, gdy wniosek kredytowy zostanie odrzucony?

Dlaczego bank odrzuca wniosek kredytowy?

Na decyzję banku o przyznaniu klientowi kredytu wpływa wiele czynników, takich jak ocena jego zdolności kredytowej czy analiza dokumentacji potwierdzającej dochód.

W wielu sytuacjach możemy wpłynąć na zmianę decyzji banku i upewnić się, że kolejny wniosek kredytowy zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Co zrobić?

  1. Na decyzję banku mógł wpłynąć brak historii kredytowania w BIK. Zdarza się, że negatywny rejestr jest z perspektywy kredytodawcy tym samym, co brak jakichkolwiek informacji o kliencie – bank nie wie wtedy, czego się po konsumencie spodziewać. Przed złożeniem kolejnego wniosku o kredyt możemy postarać się więc, by w BIK zaistnieć – wystarczy choćby niewielki limit w koncie. Postaraj się oczywiście, by wszystkie pożyczki spłacać terminowo. Pożyczka dla każdego dowiedz się więcej
  2. Bank mógł również uznać, że klient nie ma wystarczającej zdolności kredytowej, umożliwiającej mu spłatę ewentualnego zadłużenia. Składając kolejny wniosek kredytowy warto postarać się, by nasza zdolność wzrosła. Możemy spróbować spłacić poprzednie zobowiązania, zgromadzić pewien wkład własny lub starać się o kredyt z partnerem – podwójny dochód to większa gwarancja terminowej spłaty zadłużenia.
  3. Jeśli posiadamy źródło dochodu nieakceptowane przez dany bank, często nasz wniosek nie zostanie wzięty pod uwagę, bez względu na wysokość miesięcznych wpływów.
  4. Innym powodem może być zbyt wysokie ryzyko kredytowe, związane z Twoim zawodem, wiekiem czy sytuacją osobistą. Credit scoring to indywidualna metoda banków na ocenę ryzyka związanego z przekazaniem pieniędzy danemu klientowi, oparta często o prywatne dane instytucji

Każdy wniosek powinien być dokładnie wypełniony i zawierać prawdziwe dane oraz pełną dokumentację, wymaganą przez bank. Czasami brak jednego podpisu lub zaświadczenia może oznaczać odrzucenie naszego zgłoszenia. W przypadku problemów lub wątpliwości, warto dopytać doradcę lub zadzwonić na infolinię i dopytać.

Spróbuj w innym banku

Znajdź tani kredyt na dowolny cel sprawdź >>

To, że jeden bank odrzucił wniosek kredytowy nie oznacza, że sytuacja powtórzy się w innej placówce. Kryteria brane pod uwagę i ich waga przy rozpatrywaniu i ocenie zdolności kredytowej klienta może się bardzo różnić pomiędzy bankami.

Jeśli na przykład otrzymujesz część wynagrodzenia w formie premii i nagród, spórbuj wnioskować o kredyt w banku, który uwzględnia tę formę dochodu podczas analizy zdolności kredytowej.

Nie zapomnij również, iż często łatwiej o kredyt w banku, którego klientami już jesteśmy, nawet jeśli warunki kredytowania będą nieco gorsze niż w przypadku innej oferty. Bank docenia lojalnych klientów i często może zaproponować indywidualne warunki kredytowania lub rozwiązanie.

Czytaj więcej:
Kiedy nie bać się BIKu? »
Warunki kredytowania a nasz zawód »
Od czego zależy zdolność kredytowa? »
Konsekwencje zerwania umowy kredytowej »
Jak wybrać odpowiednie zabezpieczenie kredytu? »

PODZIEL SIĘ

Powiązane artykuły na stronie